Centrum medyczne – Warszawa

Tele-Porady + e-recepty + e-zwolnienia: Internista | Psychiatra | Seksuolog | Ginekolog | Laryngolog | Dermatolog | Endokrynolog | Diabetolog

Zapraszamy na BADANIE USG - w tym USG ginekologiczne, ciąży, piersi, brzucha, tarczycy, tkanek miękkich, oraz USG Doppler kończyn dolnych!

PSYCHOTERAPEUTA - Zapraszamy

Punkt Pobrań: otwarte w każdy WTOREK od 8:00 do 10:00 - Z A P R A S Z A M Y!

Nasz PSYCHIATRA: wysokie kompetencje i empatia względem Pacjenta. Zapytaj o wolny termin.

USG 3D/4D u GINEKOLOGA. Poznaj swoje Maleństwo zanim ono pozna Ciebie.

Odwiedź nas
ul. Patriotów 207 (1 piętro)
04-858 Warszawa
Umów się na wizytę
+48 508 904 736
+48 508 904 836
Zapraszamy w godzinach
Pn, Śr, Cz, Pt | 10.00 - 20.00
Wt | 08:00 - 20:00
Zanim przyjdziesz - ZADZWOŃ

Zaburzenia erekcji – przyczyny i metody leczenia

Pomimo tego, że panowie bardzo często myślą o seksie, to niestety nie każdy z nich jest gotowy w dowolnym momencie do uprawiania miłości. Problemy z męską seksualnością dotyczą przede wszystkim starszych panów, ale niestety już coraz młodsi mężczyźni borykają się z zaburzeniami erekcji. Obniżone libido i zaburzenia wytrysku mają ogromny wpływ na psychikę. Niektórzy panowie czują się niepełnowartościowi, jeśli nie panują w pełni nad swoimi genitaliami. Nie chcą zawieźć partnerek seksualnych, co ma zresztą negatywny wpływ na relacje damsko-męskie. Pora zastanowić się nad tym, z czego wynikają zaburzenia erekcji i jak sobie z nimi radzić.

Z czego wynikają zaburzenia erekcji?

Do zaburzeń erekcji może przyczynić się wiele czynników. Niektóre schorzenia w dużej mierze wpływają na pogorszenie funkcji seksualnych. Jako że w prąciu znajduje się wiele naczyń krwionośnych, to jeśli dojdzie do ich uszkodzeniu na skutek różnych jednostek chorobowych, trzeba spodziewać się problemów z erekcją. Przykładami będą miażdżyca i cukrzyca. U mężczyzn borykających się z tego typu schorzeniami bardzo często występują w zaburzenia erekcji. Neuropatie również powodują problemy z uzyskaniem wzwodu. Niestety dysfunkcje układu nerwowego pojawiają się już u coraz młodszych mężczyzn. Do zaburzeń erekcji mogą przyczynić się także nieprawidłowości związane z wydzielaniem hormonów, szczególnie testosteronu, prolaktyny i hormonów tarczycy. Warto wiedzieć, że od strony fizycznej może wszystko działać prawidłowo, za zaburzenie erekcji odpowiadają problemy psychiczne. Wymienić można przykładowo stany depresyjne i lękowe. Nawet przyjmowanie niektórych leków wywołuje niemożność uzyskania wzwodu. Najczęściej problemy pojawiają się przy długotrwałym przyjmowaniu leków przeciwdepresyjnych i stosowaniu hormonoterapii. Warto wiedzieć, że używki także mają wpływ na libido i sprawność seksualną. Panowie sięgający po papierosy, alkohol i narkotyki bardzo często mają zaburzenia erekcji.

W jaki sposób leczy się zaburzenia erekcji?

Jako, że zaburzenia erekcji mogą mieć podłoże psychiczne, to warto odwiedzić seksuologa lub psychiatrę. Szczera rozmowa z doświadczonym specjalistą jest niezwykle pomocna. Kluczowe będzie znalezienie źródła problemu, aby można było postawić diagnozę i dobrać odpowiednią metodę leczenia. Dokładny wywiad lekarski to podstawa. Przeprowadza się też rozmaite badanie fizykalne i dodatkowe. Czasem trzeba najpierw wyleczyć chorobę, której skutkiem są między innymi zaburzenia erekcji. Odpowiadają za to przede wszystkim nadciśnienie tętnicze, otyłość, nadwaga, choroby sercowo-naczyniowe. Istotne jest skończenie z używkami, zwiększenie aktywności fizycznej, zmienienie złych nawyków żywieniowych. Czasem konieczne staje się wdrożenie leczenia farmakologicznego. Najczęściej stosowane są inhibitory fosfodiesterazy typu 5. Popularna jest także terapia hormonalna przy użyciu testosteronu. Alternatywą dla leczenia farmakologicznego będą aparaty próżniowe. Leczenie zaburzeń erekcji obejmuje także iniekcje do ciał jamistych i preparaty docewkowe. Z zabiegów operacyjnych wymienić można wszczepienie protezy prącia.

Seksuolog Wawer

W naszym centrum medycznym pacjentom z zaburzeniami erekcji pomoc niesie doświadczony lekarz seksuolog
Dr n. med. Robert Kulhawik 
. Ponadto można wykonać badania diagnostyczne, w tym badania hormonalne.

+48 508 904 736