Centrum medyczne – Warszawa

DERMATOLOG dla dzieci i dorosłych - zapraszamy na konsultacje!

Tele-Porady + e-recepty + e-zwolnienia: Internista | Psychiatra | Seksuolog | Ginekolog | Laryngolog | Dermatolog | Endokrynolog | Diabetolog

Zapraszamy na BADANIE USG - w tym USG ginekologiczne, ciąży, piersi, brzucha, tarczycy, tkanek miękkich, oraz USG Doppler kończyn dolnych!

PSYCHOTERAPEUTA - Zapraszamy

Punkt Pobrań: otwarte w każdy WTOREK od 8:00 do 10:00 - Z A P R A S Z A M Y!

Nasz PSYCHIATRA: wysokie kompetencje i empatia względem Pacjenta. Zapytaj o wolny termin.

USG 3D/4D u GINEKOLOGA. Poznaj swoje Maleństwo zanim ono pozna Ciebie.

Odwiedź nas
ul. Patriotów 207 (1 piętro)
04-858 Warszawa
Umów się na wizytę
+48 508 904 736
+48 508 904 836
Zapraszamy w godzinach
Pn, Śr, Cz, Pt | 08:30 - 20:00
Wt | 08:00 - 20:00
Zanim przyjdziesz - ZADZWOŃ

krótkie wędzidełko języka laryngologDziewczynka u lekarza z mamą - logopeda dziecięcy

Pediatra, lekarz niosący pomoc najmłodszym. Jak każdy doskonale wie, nie ma jednego, uniwersalnego lekarza, który potrafiłby diagnozować i leczyć wszystkie przypadłości. Ludzki organizm jest na tyle skomplikowany, że każda jego część wymaga osobnego specjalisty. Jak się jednak okazuje, nie tylko konkretne schorzenia wymagają odpowiedniego specjalisty, lecz również i sam wiek pacjenta. Z tego też właśnie powodu powstała specjalizacja pediatry. Kim jest ten lekarz i czym się dokładnie zajmuje?

Kim jest pediatra?

Kim zatem jest lekarz pediatra? Jest to specjalista, który zajmuje się diagnozowaniem, a także leczeniem najmłodszych pacjentów, czyli dzieci i młodzieży. Jest to szczególny lekarz, ponieważ w odróżnieniu od innych specjalizacji, cechuje się on ogromną wiedzą z zakresu dziecięcego organizmu. Jest to niezwykle ważne, ponieważ lekarz o tej specjalizacji zajmuje się nie tylko leczeniem podstawowych i często występujących przypadłości chorobowych, lecz jest także osobą, której zadaniem jest wykrycie znacznie poważniejszych chorób i skierowanie dziecka do konkretnego specjalisty w danej dziedzinie.

Warto w tym miejscu zadać sobie jeszcze pytanie, w jakim okresie życia dzieckiem opiekuje się ten lekarz? Jak się okazuje, mali pacjenci już od drugiego miesiąca życia są pod opieką pediatry. Trwa ona do osiągnięcia przez młodego człowieka wieku pełnoletności. Podczas pierwszych wizyt malec jest mierzony, sprawdzany i oceniany pod kątem poprawnego rozwoju. To również u tego lekarza rodzice dowiadują się wszelkich szczegółów w zakresie szczepień czy też wymaganych badań.

Kiedy udać się do pediatry?

Pamiętać jednak trzeba o tym, że pediatra nie jest lekarzem zajmującym się tylko pomiarami prawidłowego rozwoju dziecka, lecz jest jego głównym lekarzem w zakresie różnego rodzaju dolegliwości i chorób. Zasadne jest więc pytanie, które stawia wielu rodziców, czyli kiedy udać się z dzieckiem do pediatry? Jeśli tylko u dziecka wystąpią podstawowe objawy przeziębienia, czyli jego złe samopoczucie, podwyższona temperatura, a także katar czy też kaszel, warto udać się do pediatry, aby obejrzał malucha i zastosował odpowiednie leczenie.

Jak wybrać pediatrę?

Kolejną bardzo ważną sprawą jest to, w jaki sposób powinno się wybrać tego lekarza. Jak się bowiem okazuje, dla wielu rodziców nie jest to takie oczywiste. Zdecydowanie najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze pediatry jest dzielnica, w której się mieszka. Chodzi tu bowiem o to, że jeśli miejscem zamieszkania jest np. Wawer, to niepolecane jest wybieranie pediatry w innej, często oddalonej o wiele kilometrów dzielnicy. Co więcej, poleca się zajrzeć na różnego rodzaju grupy dzielnicowe w internecie, ponieważ bardzo często tam właśnie polecani są konkretni specjaliści.

Pediatra Wawer

W naszym centrum medycznym mali pacjenci mają możliwość skorzystania z wiedzy dr Magdaleny Tarasińskiej, Specjalisty pediatrii, onkologii i hematologii dziecięcej.

+48 508 904 736