Centrum medyczne – Warszawa

DERMATOLOG dla dzieci i dorosłych - zapraszamy na konsultacje!

Tele-Porady + e-recepty + e-zwolnienia: Internista | Psychiatra | Seksuolog | Ginekolog | Laryngolog | Dermatolog | Endokrynolog | Diabetolog

Zapraszamy na BADANIE USG - w tym USG ginekologiczne, ciąży, piersi, brzucha, tarczycy, tkanek miękkich, oraz USG Doppler kończyn dolnych!

PSYCHOTERAPEUTA - Zapraszamy

Punkt Pobrań: otwarte w każdy WTOREK od 8:00 do 10:00 - Z A P R A S Z A M Y!

Nasz PSYCHIATRA: wysokie kompetencje i empatia względem Pacjenta. Zapytaj o wolny termin.

USG 3D/4D u GINEKOLOGA. Poznaj swoje Maleństwo zanim ono pozna Ciebie.

Odwiedź nas
ul. Patriotów 207 (1 piętro)
04-858 Warszawa
Umów się na wizytę
+48 508 904 736
+48 508 904 836
Zapraszamy w godzinach
Pn, Śr, Cz, Pt | 08:30 - 20:00
Wt | 08:00 - 20:00
Zanim przyjdziesz - ZADZWOŃ

hematolog dziecięcy wawer

Hematolog, lekarz od chorób krwi i układu krwiotwórczego. Medycyna jest bardzo rozległą dziedziną nauki, wyróżnia się różne specjalizacje, do których zalicza się między innymi hematologię. Zajmuje się ona schorzeniami dotyczący krwi i układu krwiotwórczego. Dotyczy to też chorób szpiku kostnego, węzłów chłonnych, śledziony i wątroby. Specjalistą hematologii jest lekarz hematolog, który diagnozuje i leczy między innymi anemię, białaczkę, chłoniaki, leukopenię i nadkrwistość. Do hematologia kieruje lekarz pierwszego kontaktu na podstawie nieprawidłowości wykrytych w wynikach badania morfologicznego.

Kim jest lekarz hematolog i czym się zajmuje?

Lekarz hematolog zajmuje się chorobami krwi typu anemia, czerwienica, hemofilia, talasemia, hemofilia, skaza krwotoczna, trombofilia. Diagnozuje on i leczy nowotwory krwi w postaci białaczki czy chłoniaków. Leczy osoby borykające się ze szpiczakiem mnogim, leukopenią, nadpłytkwscia samositną, granulocytopenią, mastocytozą układową, agranulocytozą, mielofibrozą. W celu postawienia trafnej diagnozy konieczne jest nie tylko przeprowadzenie szczegółowego wywiadu lekarskiego, ale też wykonanie szeregu badań. Podstawą jest badanie morfologiczne krwi obwodowej, ale na tym się nie poprzestaje. Do badań hematologicznych zalicza się również: różnicowanie zaburzeń składu krwi, testy białkowe, rozpoznawanie zaburzeń hemostazy, biopsję szpiku kostnego/węzłów chłonnych, USG jamy brzusznej, badania genetyczne i molekularne, cytometrię przepływową, PET, RTG jamy piersiowej.

Jeśli nagle zaczynają pojawiać się z łatwością siniaki i krwiaki, może to wskazywać na problemy z układem krwiotwórczym. Wskazaniem do wizyty hematologa jest również pojawienie się nadżerek i zmian martwiczych na śluzówce w jamie ustnej.

Alarmującymi symptomami są blada skóra i pobladłe wargi oraz zaburzenia w krzepnięciu krwi. Tego typu objawów nie należy bagatelizować, bo mogą one świadczyć o poważnej chorobie. Im wcześniej zostanie postawiona prawidłowa diagnoza i wdrożenie sztuczne leczenie, tym bardziej wzrastają szanse na zahamowanie rozwoju choroby i wyleczenie. Wszystkie osoby, które są w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania na różnego rodzaju schorzenia krwi, powinny regularnie się badać i odwiedzać hematologa. Jeśli ktoś w rodzinie borykał się kiedyś z hemofilią lub anemią sierpowatą, to należy zachować szczególną ostrożność. Lepiej zapobiegać, niż leczyć.

Kiedy udać się z dzieckiem do hematologa?

Dziecko z objawami choroby krwi lub układu krwiotwórczego jest zwykle kierowane na badania, a następnie na konsultacje hematologiczną przez lekarza pediatrę. To pediatra ocenia stan dziecka i decyduje o podjęciu działań adekwatnych do potrzeb pacjenta. Wskazaniami do przeprowadzenia takiej konsultacji mogą być m. in. skłonność do tworzenia się wylewów podskórnych, krwawienie z nosa, bladość lub zażółcenie skóry oraz nawracające infekcje.

Hematolog dziecięcy Wawer

W naszym centrum medycznym jest możliwość skorzystania z pomoc hematologa dziecięcego dr Magdaleny Tarasińskiej, specjalizującej się również w pediatrii oraz onkologii dziecięcej.

+48 508 904 736