Centrum medyczne – Warszawa

DERMATOLOG dla dzieci i dorosłych - zapraszamy na konsultacje!

Tele-Porady + e-recepty + e-zwolnienia: Internista | Psychiatra | Seksuolog | Ginekolog | Laryngolog | Dermatolog | Endokrynolog | Diabetolog

Zapraszamy na BADANIE USG - w tym USG ginekologiczne, ciąży, piersi, brzucha, tarczycy, tkanek miękkich, oraz USG Doppler kończyn dolnych!

PSYCHOTERAPEUTA - Zapraszamy

Punkt Pobrań: otwarte w każdy WTOREK od 8:00 do 10:00 - Z A P R A S Z A M Y!

Nasz PSYCHIATRA: wysokie kompetencje i empatia względem Pacjenta. Zapytaj o wolny termin.

USG 3D/4D u GINEKOLOGA. Poznaj swoje Maleństwo zanim ono pozna Ciebie.

Odwiedź nas
ul. Patriotów 207 (1 piętro)
04-858 Warszawa
Umów się na wizytę
+48 508 904 736
+48 508 904 836
Zapraszamy w godzinach
Pn, Śr, Cz, Pt | 08:30 - 20:00
Wt | 08:00 - 20:00
Zanim przyjdziesz - ZADZWOŃ

fizjoterapia niemowląt wawer

Fizjoterapeuta dziecięcy stoi na straży prawidłowo funkcjonującego aparatu ruchu dzieci i to na wszystkich etapach ich rozwoju. Jest w stanie wykryć wszelkie zaburzenia i dysfunkcje oraz ich zakres, po czym dobrać odpowiednią metodę leczenia, najlepsze ćwiczenia rehabilitacyjne. Fizjoterapia odbywa się nie tylko w gabinecie specjalisty, wiele ćwiczeń mały pacjent może wykonywać pod okiem rodzica w domu i wystarczające są regularne wizyty kontrolne (w celu ocenienia postępów rehabilitacji, wprowadzenia modyfikacji itd.). Oczywiście w niektórych przypadkach koniecznością staje się bezpośrednia praca z fizjoterapeutą. Jest to osoba, która może pochwalić się szeroką wiedzą nie tylko teoretyczną, ale też praktyczną. Współpracuje z setkami dzieci w różnym wieku, które borykają się rozmaitymi schorzeniami. Fizjoterapeuta jest osobą wykształconą, kompetentną, nieustannie podnoszącą swój poziom wiedzy i umiejętności. Uczestniczy w specjalnych kursach, seminariach i szkoleniach.

Wielu rodziców nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że ich dzieci nie rozwijają się prawidłowo, co wynika po prostu z braku wiedzy w tym zakresie. Niektóre schorzenia czy dysfunkcje mogą nie dawać widocznych objawów przez długi czas. Warto wobec tego profilaktycznie odwiedzić fizjoterapeutę dziecięcego, aby wykryć wszelkie nieprawidłowości już we wczesnym etapie, co ułatwi i przyspieszy ich skorygowanie. Co więcej, rodzice sami mogą przyczynić się do zaburzonego rozwoju dziecka przez popełnianie drobnych błędów. Przykładem będzie niewłaściwe noszenie dziecka na rękach, odwodzenie nóg noworodka.

Fizjoterapeuta oceni wygląd i zachowanie narządu ruchu dziecka, przeprowadzi specjalistyczną diagnozę rozwojową. Na podstawie swoich obserwacji dobierze właściwy zestaw ćwiczeń dla danego pacjenta, dzięki któremu będzie można poprzez zabawę skorygować wszelkie nieprawidłowości. Fizjoterapeuta to skarbnica wiedzy na temat pielęgnowania dziecka pod kątem jego prawidłowego rozwoju. Wskaże, na co zwracać uwagę, o czym pamiętać, czego się wystrzegać. Odpowie cierpliwie na pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości. Wszystko to ma na celu przeciwdziałanie problemom z nieprawidłową sylwetką i wadami postawy.

Kiedy warto wybrać się do fizjoterapeuty dziecięcego?

Z usług fizjoterapeuty dziecięcego warto skorzystać, jeśli chce się otrzymać profesjonalną ocenę rozwoju narządu ruchu swojego dziecka oraz informacje dotyczące prawidłowego rozwoju podopiecznego. Jest to świetna opcja dla młodych rodziców, którzy jeszcze nie wiedzą dokładnie, jak wyglądają poszczególne etapy rozwoju dzieci, jak je właściwie pielęgnować i wspomóc ich rozwój. Do fizjoterapeuty dziecięcego warto wybrać się, gdy pojawią się niepokojące objawy: nadmierna ruchliwość lub unikanie aktywności ruchowej, problemy ze spaniem, płaczliwość. Fizjoterapeuta będzie nieoceniony przy wykryciu wad postawy i stóp, skoliozy, koślawości stóp i kolan. Warto go odwiedzić, jeśli dziecko układa głowę tylko na jedną stronę, zaobserwuje się różnice w aktywności poszczególnych stron ciała. Niepokojące jest też wyginanie się dziecka w łuk na brzuchu/plecach, asymetria ułożeniowa u niemowlaka. Jeśli dziecko nie chce zmieniać pozycji ciała, ma problem z leżeniem na brzuchu, nie interesuje go otoczenie ani zabawki, to należy skonsultować to z fizjoterapeutą dziecięcym.

Rehabilitację można rozpocząć już we wczesnych latach życia, fizjoterapeuta zajmuje się także niemowlakami. Warto się do niego zgłosić, jeśli dziecko nie chce podnosić głowy ani chwytać zabawek, wydaje się być niespokojne z niewiadomego powodu. Za pomocą odpowiednich ćwiczeń możliwe jest skorygowanie wad, wzmocnienie mięśni i zwiększenie ich siły, poprawienie wydolności oddechowej, przyspieszenie powrotu do sprawności po przebytych urazach. Fizjoterapeuci stosują różnego rodzaju usprawnienia ortopedyczne, masaż i szereg innych metod – sprawdzonych i skutecznych. Istotne jest to, aby wybrać odpowiedni moment na wizytę u fizjoterapeuty. Dziecko, z którym idzie się na wizytę, powinno być wyspane i najedzone. Należy mieć na uwadze to, że zaniedbanie obszarów rozwoju ruchowego może przyczynić się nie tylko do wad postawy, ale też do trudności w nauce i problemów z koncentracją.

Fizjoterapia niemowląt Wawer

W naszym centrum medycznym mali pacjenci mają możliwość skorzystania z wiedzy i umiejętności mgr Agnieszki Brzozowskiej, fizjoterapeutki dziecięcej z wieloletnim doświadczeniem, specjalizującej się w fizjoterapii niemowląt.  Zajmuje się terapią dzieci z zaburzeniami neurologicznymi (zaburzenia napięcia mięśniowego, MPDz, asymetrię ułożeniowe), chorobami genetycznymi, ortopedycznymi (kręcz szyi, klatka lejkowata, dysfunkcje stopy). Specjalizuje się w pracy z niemowlętami do roku. Osteopatią pomaga pacjentom z zaburzeniami takimi jak reflux, kolka niemowlęca, ulewania.
Serdecznie zapraszamy niemowlęta, które zostały skierowane na rehabilitację, a także rodziców pragnących skonsultować się w sprawach dotyczących rozwoju i/lub pielęgnacji ich malucha. Pomoc mogą uzyskać m.in. mali pacjenci z zaburzeniami napięcia mięśniowego (wzmożone lub obniżone napięcie), asymetrią ułożeniową, opóźnionym rozwojem psychoruchowym, urodzonych przedwcześnie oraz z powikłanym wywiadem okołoporodowym.

Fizjoterapeutka Agnieszka Brzozowska ukończyła liczne kursy i szkolenia m.in:

  • NDT-Bobath
  • NDT-Bobath-Baby
  • Metodę diagnozowania niemowląt wg Prechtl’a
  • PNF-Basic
  • PNF w pediatrii
  • Kurs integracji sensorycznej I i II stopnia
  • Kinesjology taping
  • Mobilizacja tkanek miękkich i plastrowanie dynamiczne  w pediatrii
  • Osteopatię w pediatrii i neonatologi

+48 508 904 736