Centrum medyczne – Warszawa

Są wolne terminy do ENDOKRYNOLOGA - Zadzwoń!

Punkt Pobrań: otwarte co ŚRODĘ od 8:00 do 10:30 - Z A P R A S Z A M Y!

Nasz PSYCHIATRA: wysokie kompetencje i empatia względem Pacjenta. Zapytaj o wolny termin.

USG 3D/4D u GINEKOLOGA. Poznaj swoje Maleństwo zanim ono pozna Ciebie.

Odwiedź nas
ul. Patriotów 207 (1 piętro)
04-858 Warszawa
Napisz do nas
rejestracja@lekarzezradosci.pl
Zapraszamy w godzinach
Pn - Pt | 10.00 - 20.00
Poradnia przyjmuje pacjentów
Wtorki: od 16:00 do 19:00

Lekarz diabetolog to specjalista zajmujący się leczeniem cukrzycy. W naszym centrum medycznym opieką diabetologiczną objęci się pacjenci we wszystkich fazach choroby, nawet jeśli konieczna jest przy tym współpraca z lekarzami innych specjalizacji. Diabetolog zajmuje się leczeniem cukrzycy rozumianej jako proces chorobowy obejmujący cały organizm. Do zadań lekarzy diabetologów należy także działalność profilaktyczna.


Cukrzyca uważana jest współcześnie za chorobę cywilizacyjną. Większość przypadków obejmuje cukrzycę typu II, która wiąże się z częściowym niedoborem insuliny lub zwiększoną odpornością tkanek na jej działanie. Jedynie kilka procent przypadków zachorowań stanowi cięższa postać cukrzycy – typ I, związany z bezwzględnym niedostatkiem insuliny.

Cukrzyca jest chorobą postępującą, której rozwoju nie można zatrzymać, ale można go spowolnić.
W tym procesie kluczową rolę odgrywa ważny czynnik jakim jest częstotliwość wizyt u lekarza diabetologa.

Jak wygląda wizyta u diabetologa?

Podczas pierwszej wizyty diabetolog przeprowadza dokładny wywiad lekarski dotyczący dolegliwości oraz przebytych chorób, a także stylu życia pacjenta.
Lekarz dodatkowo mierzy masę ciała i wzrost oraz ciśnienie tętnicze. W wypadku cukrzycy niezbędne jest również badanie wzroku.
Nasi diabetolodzy przeprowadzają także badania fizykalne, podczas których dokładnie przyglądają się skórze i błonom śluzowym, osłuchują klatkę piersiową oraz oceniają tętno na tętnicach grzbietowych stóp.

W określonych przypadkach lekarz zleca dodatkowe badania u innych specjalistów

Jakie badania może zlecić diabetolog?

W celu polepszenia jakości standardów diagnostycznych nasi specjaliści zlecają często niezbędne badania laboratoryjne, do których zalicza się:

  • glikemia – stężenie glukozy we krwi;
  • hemoglobina glikowana – parametr odzwierciedlający średni poziom glikemii w ciągu ostatnich trzech miesięcy;
  • fruktozamina – wskazuje na średnie stężenie glukozy w ciągu ostatnich trzech tygodni;
  • doustny test tolerancji glukozy - najczęściej wykonywane badanie czynnościowe w diagnostyce cukrzycy i zaburzeniach tolerancji glukozy - polega na wypiciu przez pacjenta 250 ml wody, w której rozpuszczone jest 75 g glukozy;
  • badania określające typ cukrzycy: stężenie insuliny, stężenie peptydu C, przeciwciała przeciwwyspowe.

Centrum medyczne Lekarze z Radości to miejsce, w którym przywiązujemy szczególną wagę do interdyscyplinarnej współpracy lekarskiej, dzięki czemu postawiona diagnoza jest rzetelna i możliwie dopracowana. Jednocześnie ważne dla nas jest także budowanie pozytywnego nastawienia u Pacjenta podczas jego zmagań z codziennymi dolegliwościami.

 

+48 508 904 736