Badanie TSH – jak często je wykonywać i jakie są normy?
TSH to hormon, którego poziom ustala się na podstawie badania krwi. Niskie TSH może być oznaką nadczynności tarczycy.
TSH to hormon, którego poziom ustala się na podstawie badania krwi. Niskie TSH może być oznaką nadczynności tarczycy.
Opryszczka na ustach to problem, z którym zmagają się miliony ludzi na całym świecie. Choroba ta wywoływana jest przez wirus HSV.
Diagnostyka prenatalna jest zalecana wielu kobietom ciężarnym. Badania prenatalne mają za zadanie ocenić, czy płód rozwija się prawidłowo.
Metody takie jak USG Doppler żył szyjnych pomagają lekarzom w skuteczniejszym i szybszym zdiagnozowaniu choroby.
Bóle stawów występują u osób w różnym wieku. Za pomocą USG stawu skokowego można wykryć patologie i nieprawidłowości, co pozwala postawić trafną diagnozę i dobrać metody leczenia.
Bruksizm polega na mimowolnym zaciskaniu żuchwy, zgrzytaniu zębami. Prowadzi to między innymi do ścierania zębów, ich niszczenia.
Kwas hialuronowy dogłębnie nawilża skórę, wypełnia zmarszczki, odbudowuje objętość skóry. Służy do powiększania ust, piersi, pośladków.
Olej z kiełków pszenicy ma szerokie zastosowanie. Jednym z „beneficjentów” oleju z kiełków pszenicy jest medycyna estetyczna.
W diagnostyce chorób piersi stosuje się mammografię, USG piersi i biopsję. Kluczowe jest postawienie prawidłowej diagnozy.
Okres jesienno-zimowy sprzyja różnego rodzaju przeziębieniom czy chorobom wirusowym. W takiej sytuacji pomóc może lekarz internista.