Centrum medyczne – Warszawa

DERMATOLOG dla dzieci i dorosłych - zapraszamy na konsultacje!

Tele-Porady + e-recepty + e-zwolnienia: Internista | Psychiatra | Seksuolog | Ginekolog | Laryngolog | Dermatolog | Endokrynolog | Diabetolog

Zapraszamy na BADANIE USG - w tym USG ginekologiczne, ciąży, piersi, brzucha, tarczycy, tkanek miękkich, oraz USG Doppler kończyn dolnych!

PSYCHOTERAPEUTA - Zapraszamy

Punkt Pobrań: otwarte w każdy WTOREK od 8:00 do 10:00 - Z A P R A S Z A M Y!

Nasz PSYCHIATRA: wysokie kompetencje i empatia względem Pacjenta. Zapytaj o wolny termin.

USG 3D/4D u GINEKOLOGA. Poznaj swoje Maleństwo zanim ono pozna Ciebie.

Odwiedź nas
ul. Patriotów 207 (1 piętro)
04-858 Warszawa
Umów się na wizytę
+48 508 904 736
+48 508 904 836
Zapraszamy w godzinach
Pn, Śr, Cz, Pt | 08:30 - 20:00
Wt | 08:00 - 20:00
Zanim przyjdziesz - ZADZWOŃ
usg kolana warszawa

USG kolana – charakterystyka i wskazania

Z bólem kolana boryka się mnóstwo osób, chociaż nie zawsze jest on wynikiem urazu. Dolegliwości bólowe i szereg innych objawów może wskazywać na zmiany zwyrodnieniowe, które diagnozuje się już nawet u młodych osób. W przypadku podejrzenia patologicznych zmian w obrębie stawu zaleca się wykonanie badania ultrasonograficznego. Za pomocą USG kolana można wykryć nawet najmniejsze nieprawidłowości, co jest podstawą do postawienia diagnozy i dobrania skutecznego leczenia. Staw kolanowy jest podatny na wiele uszkodzeń, a w grupie zwiększonego ryzyka znajdują się osoby otyłe, zmagające z chorobą reumatyczną lub schorzeniami o podłożu autoimmunologicznym.

W jakim celu wykonuje badanie USG kolana i jak wygląda jego przebieg?

Kolana są narażane każdego dnia na ogromne obciążenia liczone w setkach kilogramów, dlatego ich struktury są szczególnie podatne na uszkodzenia. Dysfunkcje łąkotek to powszechny problem, z którym zmagają się już nawet młode osoby. W przypadku pojawienia się nieprawidłowości ze strony stawu kolanowego jednym z podstawowych badań jest USG kolana. Jego wykonanie zaleca się w przypadku długotrwale odczuwanego bólu, obrzęku i ograniczenia ruchu w stawie. Wskazaniem do przeprowadzenia badania USG są przede wszystkim choroby stawów, idiopatyczne zapalenie stawów, kontuzje i urazy kolana, podejrzenie torbieli/krwiaków/ropni/poszerzonych przestrzeni płynowych/pęknięcia ścięgien. Przy przeroście błony maziowej i guzach stawu kolanowego również wykonuje się badanie ultrasonograficzne.

Badanie USG stawu kolanowego jest bezinwazyjne, bezbolesne i trwa zaledwie kilka minut. Nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania ze strony pacjenta, trzeba jedynie odsłonić kolano. Zostanie ono pokryte żelem do ultradźwięków, następnie lekarz przyłoży do skóry głowicę emitującą niewidoczne gołym okiem ultradźwięki. Odbijają się one od struktur w kolanie, po czym zostaną zobrazowane na ekranie monitora. USG kolana pozwala na ocenienie kondycji stawu, wykrycie patologicznych zmian w jego obrębie. Służy diagnozie rozmaitych schorzeń stawu kolanowego. Wykonuje się je po wystąpieniu urazu, przebytej operacji w celach kontrolnych. Podczas badania ultrasonograficznego wykonywane jest również zdjęcie wnętrza kolan.

USG kolana Warszawa Wawer

W naszym centrum medycznym wykonujemy m. in badania USG narządu ruchu, stawów, kolana, nadgarstka, barku i stawu skokowego. Badania wykonuje dr n. med. Paweł Olejnik, specjalista chirurgii ogólnej i radiologii z wieloletnim doświadczeniem. Cennik USG jest dostępny tutaj.

+48 508 904 736