Centrum medyczne – Warszawa

DERMATOLOG dla dzieci i dorosłych - zapraszamy na konsultacje!

Tele-Porady + e-recepty + e-zwolnienia: Internista | Psychiatra | Seksuolog | Ginekolog | Laryngolog | Dermatolog | Endokrynolog | Diabetolog

Zapraszamy na BADANIE USG - w tym USG ginekologiczne, ciąży, piersi, brzucha, tarczycy, tkanek miękkich, oraz USG Doppler kończyn dolnych!

PSYCHOTERAPEUTA - Zapraszamy

Punkt Pobrań: otwarte w każdy WTOREK od 8:00 do 10:00 - Z A P R A S Z A M Y!

Nasz PSYCHIATRA: wysokie kompetencje i empatia względem Pacjenta. Zapytaj o wolny termin.

USG 3D/4D u GINEKOLOGA. Poznaj swoje Maleństwo zanim ono pozna Ciebie.

Odwiedź nas
ul. Patriotów 207 (1 piętro)
04-858 Warszawa
Umów się na wizytę
+48 508 904 736
+48 508 904 836
Zapraszamy w godzinach
Pn, Śr, Cz, Pt | 08:30 - 20:00
Wt | 08:00 - 20:00
Zanim przyjdziesz - ZADZWOŃ
usg doppler

USG Doppler żył szyjnych – wskazania dotyczące badania

Badania ultrasonograficzne mają szerokie zastosowanie, co wynika przede wszystkim z łatwości ich wykonania i bezinwazyjności. W przypadku osób, u których podejrzewa się zwężenie tętnic szyjnych, występuje podwyższone ryzyko wystąpienia udaru mózgu, dlatego przeprowadza się Doppler tętnic szyjnych. Do zwężenia tętnic dochodzi najczęściej w wyniku gromadzenia się blaszek miażdżycowych, co jest prostą drogą do rozwoju chorób układu sercowo-naczyniowego. Za pomocą USG Doppler możliwe staje się monitorowanie postępu patologicznych zmian i ocenianie skuteczności wdrożonego leczenia.

Na czym polega USG Doppler żył szyjnych i jakie są wskazania do jego wykonania?

Tętnice szyjne są odpowiedzialne za doprowadzenie krwi do mózgu, jeśli jednak dojdzie do zwężenia ich światła, to wiąże się to z poważnym zagrożeniem dla zdrowia i nawet życia. Gromadzenie się blaszek miażdżycowych w tętnicach prowadzi do ich zwężania, a to z kolei skutkuje niedokrwieniem mózgu. Najgorszym scenariuszem jest oderwanie się blaszki i spowodowanie zatoru. Po przedostaniu się fragmentu blaszki miażdżycowej do mózgu może dojść nawet do zgonu. W przypadku pacjentów zgłaszających się do lekarza z objawami w postaci zawrotów i bólów głowy, szumów usznych, zaburzeń czucia i równowagi, mrowienia w kończynach, zleca się wykonanie badania USG Doppler tętnic szyjnych. Wskazaniami do jego przeprowadzenia są: przebyty udar, atak niedokrwienny, objawy neurologiczne, miażdżyca, nadciśnienie, cukrzyca, wysoki poziom cholesterolu, urazy szyjne, stenty.

Badanie USG Doppler tętnic szyjnych nie jest skomplikowane i nie wymaga specjalnego przygotowania. Trzeba mieć po prostu odsłoniętą szyję, aby był do niej swobodny dostęp. Ten rodzaj badania ultrasonograficznego wykonuje się w pozycji leżącej na plecach. Lekarz niewielką głowicą porusza po skórze pokrytej specjalnym żelem. Jest on całkowicie neutralny, nie powoduje żadnych podrażnień ani reakcji alergicznych. Badanie wykonywane jest po obu stronach szyi wzdłuż tętnic. Trwa to zaledwie kilka minut, od pięciu do dziewięciu. Na podstawie wyświetlanego obrazu lekarz jest w stanie dokładnie ocenić stopień i miejsce zwiększenia naczynia. Doppler tętnic szyjnych wskazuje też lokalizację blaszek miażdżycowych i ich strukturę.

USG Doppler Warszawa Wawer

W naszym centrum medycznym wykonujemy badania USG Doppler tętnic kończyn dolnych i górnych, Doppler żył kończyn, a także Doppler tętnic szyjnych, kręgowych i podobojczykowych. Gwarantujemy wysoką jakość badań i obsługę na najwyższym poziomie. Cennik usług medycznych jest dostępny tutaj.

+48 508 904 736