Centrum medyczne – Warszawa

DERMATOLOG dla dzieci i dorosłych - zapraszamy na konsultacje!

Tele-Porady + e-recepty + e-zwolnienia: Internista | Psychiatra | Seksuolog | Ginekolog | Laryngolog | Dermatolog | Endokrynolog | Diabetolog

Zapraszamy na BADANIE USG - w tym USG ginekologiczne, ciąży, piersi, brzucha, tarczycy, tkanek miękkich, oraz USG Doppler kończyn dolnych!

PSYCHOTERAPEUTA - Zapraszamy

Punkt Pobrań: otwarte w każdy WTOREK od 8:00 do 10:00 - Z A P R A S Z A M Y!

Nasz PSYCHIATRA: wysokie kompetencje i empatia względem Pacjenta. Zapytaj o wolny termin.

USG 3D/4D u GINEKOLOGA. Poznaj swoje Maleństwo zanim ono pozna Ciebie.

Odwiedź nas
ul. Patriotów 207 (1 piętro)
04-858 Warszawa
Umów się na wizytę
+48 508 904 736
+48 508 904 836
Zapraszamy w godzinach
Pn, Śr, Cz, Pt | 08:30 - 20:00
Wt | 08:00 - 20:00
Zanim przyjdziesz - ZADZWOŃ
usg ciąży wawer

USG ciąży – kiedy najlepiej je wykonać?

W przypadku brzemiennych kobiet popularnym badaniem jest USG ciąży, za pomocą którego można w nieinwazyjny sposób sprawdzić, czy płód rozwija się prawidłowo w łonie matki. Badanie ultrasonograficzne jest bezpieczne zarówno dla kobiety, jak i maluszka w jej wnętrzu, dzięki czemu nie ma przeciwwskazań do wielokrotnego wykonania go. Najczęściej przeprowadza się je przez powłoki brzuszne, ale dostępne jest też USG dopochwowe. Badanie ultrasonograficzne można wykonać jeszcze przed dziesiątym tygodniem ciąży, aby potwierdzić/wykluczyć ciążę wewnątrzmaciczną lub o nieprawidłowej lokalizacji.

Idealny moment na wykonanie USG ciąży – o jakich terminach powinna pamiętać przyszła matka?

Badanie ultrasonograficzne w przypadku kobiet ciężarnych przeprowadza się między jedenastym a czternastym tygodniem ciąży, ale może to nastąpić wcześniej. Nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań, bo ultrasonografia jest bezinwazyjna, czyli w pełni bezpieczna dla pacjenta i płodu. Pierwsze USG służy ocenie anatomii płodu, można już określić czas trwania ciąży. USG genetyczne pozwala na zdiagnozowanie różnych nieprawidłowości. W skrócie dotyczy ono oceny struktur jaja płodowego i ryzyka wystąpienia aberracji chromosomowych. Kolejne badanie przeprowadza się między osiemnastym a dwudziestym drugim tygodniem ciąży. Ma ono na celu sprawdzenie wad rozwojowych, prawdziwego wykształcenia wszystkich narządów, diagnostykę serca i ocenę jego budowy.

USG połówkowe dotyczy też badania łożyska, można nawet sprecyzować ilość płynu owodniowego i płeć dziecka oraz jego masę. Trzecie badanie USG wykonuje się między dwudziestym ósmym a trzydziestym drugim tygodniem ciąży. Lekarz może dokładnie określić, w którym miejscu znajduje się łożysko, jak jest ułożone dziecko. Pozwala ono też ocenić długość szyjki macicy. Jeśli podczas wykonywania badania USG w trzecim trymestrze ciąży zostaną wykryte wady lub jakieś zaburzenia, to możliwe jest podjęcie przez lekarza decyzji o wcześniejszym urodzeniu dziecka. Czytając wyniki USG ciąży, można znaleźć informacje o obwodzie głowy i brzucha, szerokości głowy, długości ciemieniowo-siedzeniowej, szacowanej masie płodu, przezierności fałdu karkowego, częstotliwości bicia serca, wieku ciążowego, szacowanej dacie porodu.

USG ciąży Warszawa Wawer

Zapraszamy na badania USG w centrum medycznym Lekarze z Radości. Badania są wykonywane przez wysokiej kolasy specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem. Cennik badań ultrasonograficznych jest dostępny tutaj.

+48 508 904 736