Centrum medyczne – Warszawa

DERMATOLOG dla dzieci i dorosłych - zapraszamy na konsultacje!

Tele-Porady + e-recepty + e-zwolnienia: Internista | Psychiatra | Seksuolog | Ginekolog | Laryngolog | Dermatolog | Endokrynolog | Diabetolog

Zapraszamy na BADANIE USG - w tym USG ginekologiczne, ciąży, piersi, brzucha, tarczycy, tkanek miękkich, oraz USG Doppler kończyn dolnych!

PSYCHOTERAPEUTA - Zapraszamy

Punkt Pobrań: otwarte w każdy WTOREK od 8:00 do 10:00 - Z A P R A S Z A M Y!

Nasz PSYCHIATRA: wysokie kompetencje i empatia względem Pacjenta. Zapytaj o wolny termin.

USG 3D/4D u GINEKOLOGA. Poznaj swoje Maleństwo zanim ono pozna Ciebie.

Odwiedź nas
ul. Patriotów 207 (1 piętro)
04-858 Warszawa
Umów się na wizytę
+48 508 904 736
+48 508 904 836
Zapraszamy w godzinach
Pn, Śr, Cz, Pt | 08:30 - 20:00
Wt | 08:00 - 20:00
Zanim przyjdziesz - ZADZWOŃ

USG stawu barkowego – jak przebiega i w jakich przypadkach je wykonujemy?

Na problemy z barkiem uskarża się mnóstwo osób. Przyczyn dolegliwości ze strony tej części ciała może być wiele. Nie zawsze dochodzi do nich na skutek urazu. Sportowcy często mają kontuzję stawu barkowego, która nierzadko odnawia się, szczególnie w przypadku długotrwałego i intensywnego wysiłku fizycznego. Trzeba jednak pamiętać o tym, że staw barkowy ma ogromny wpływ na sprawność ciała. Jeśli pojawią się jakieś nieprawidłowości, to wpłynie to negatywnie na poruszanie się. Do problemów ze stawami może dojść także na skutek zwyrodnień lub różnych jednostek chorobowych. Istotne będzie wybranie się do specjalisty, który przeprowadzi odpowiednie badania i postawi diagnozę.

Jakie są wskazania do wykonania USG barku? Co można wykryć za jego pomocą?

USG barku jest badaniem ultrasonograficznym, całkowicie bezinwazyjnym i bezbolesnym. Może być wykonywane wielokrotnie, nie wpływa w żaden sposób na zdrowie pacjenta. Za pomocą USG stawu barkowego możliwe staje się wykrycie wielu patologicznych zmian w jego obrębie. Badanie służy do diagnozowania zwichnięcia stawu, stanów zapalnych, zmian reumatycznych. Możliwe jest także wykrycie zwapnień w obrębie badanego stawu. Ultrasonografia to narzędzie diagnostyczne wykorzystywane do ukazywania uszkodzeń mięśni, stawów i więzadeł. Za jego pomocą można wykryć zespół cieśni podbarkowej, uszkodzenie stożka rotatorów, zmiany zwyrodnieniowe. Jak widać, badanie USG ma szerokie zastosowanie. Wskazaniem do jego przeprowadzenia silny ból, który promieniuje na dalsze obszary ciała. Jeśli ktoś zgłasza się z objawem w postaci tarcia i przeskakiwania w stawie, to również zleca się wykonanie ultrasonografii. Przeprowadza się je także przy sztywności stawu i ograniczeniu jego ruchomości. Wskazaniami do wykonania badania USG barku są jego niestabilność oraz podejrzenie zwapnienia, zmian zapalnych i zwyrodnieniowych. Przeprowadza się je przy urazach stawu barkowego.

Na czym polega USG stawu barkowego? Jak jest się do niego przygotować?

Ultrasonografia wykorzystuje fale ultradźwiękowe. Są one emitowane przez specjalne urządzenia, odbijają się od tkanek, co pozwala na uzyskanie dokładnego obrazu wewnętrznych struktur stawu. Głowicę urządzenia przykłada się do powierzchni ciała pacjenta, po czym przesuwa ją w obrębie stawu. Do badania nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Pozwala ono na dokładne skanowanie wszystkich elementów anatomicznych. Obraz wyświetla się na ekranie ultrasonografu w czasie rzeczywistym. Na koniec lekarz opisuje zaobserwowane przez siebie zmiany, dzięki czemu może postawić trafną diagnozę i wdrożyć skuteczną metodę leczenia. Badanie trwa od kilku do kilkunastu minut. trzeba też mieć na uwadze przeciwwskazania do przeprowadzenia ultrasonografii. Nie u każdego pacjenta możliwe będzie wykonanie badania USG stawu. Ultrasonografia jest niewskazana w przypadku świeżych ran i oparzeń w badanym obszarze ciała.

USG barku Warszawa Wawer

Zapraszamy na badania USG stawu w centrum medycznym Lekarze z Radości. Wykonujemy badania USG nadgarstka, łokcia, barku, kolana i stawu skokowego. Cennik USG jest dostępny tutaj.

+48 508 904 736