Centrum medyczne – Warszawa

DERMATOLOG dla dzieci i dorosłych - zapraszamy na konsultacje!

Tele-Porady + e-recepty + e-zwolnienia: Internista | Psychiatra | Seksuolog | Ginekolog | Laryngolog | Dermatolog | Endokrynolog | Diabetolog

Zapraszamy na BADANIE USG - w tym USG ginekologiczne, ciąży, piersi, brzucha, tarczycy, tkanek miękkich, oraz USG Doppler kończyn dolnych!

PSYCHOTERAPEUTA - Zapraszamy

Punkt Pobrań: otwarte w każdy WTOREK od 8:00 do 10:00 - Z A P R A S Z A M Y!

Nasz PSYCHIATRA: wysokie kompetencje i empatia względem Pacjenta. Zapytaj o wolny termin.

USG 3D/4D u GINEKOLOGA. Poznaj swoje Maleństwo zanim ono pozna Ciebie.

Odwiedź nas
ul. Patriotów 207 (1 piętro)
04-858 Warszawa
Umów się na wizytę
+48 508 904 736
+48 508 904 836
Zapraszamy w godzinach
Pn, Śr, Cz, Pt | 08:30 - 20:00
Wt | 08:00 - 20:00
Zanim przyjdziesz - ZADZWOŃ
usg 3d/4d

USG 3D i 4D – na czym polegają?

Każdy dobrze wie, że w przypadku ciężarnych kobiet regularnie wykonuje się badanie ultrasonograficzne, które służy przede wszystkim do sprawdzenia tego, czy płód rozwija się prawidłowo oraz do diagnozowania wad i zaburzeń. Obecnie do dyspozycji są nowoczesne urządzenia, dzięki którym można liczyć na szereg dodatkowych funkcjonalności. Wykonuje się już nawet badania USG 3D i 4D, które pozwalają na przestrzenne zobrazowanie płodu. Wielu rodziców marzy o tym, aby zobaczyć twarz nienarodzonego jeszcze dziecka, a USG 4D to umożliwia i to w czasie rzeczywistym. Można nawet nagrać ruchy płodu czy bicie jego serca, co stanowi wspaniałą pamiątkę.

Co warto wiedzieć o USG 3D/4D?

Klasyczne badanie obrazowe płodu, czyli USG 2D, jest w pełni wystarczające do sprawdzenia, czy dziecko rozwija się prawidłowo i nie wystąpiły jakieś komplikacje, wady czy zaburzenia. Rodzice mogą jednak skorzystać z innowacyjnych rozwiązań technologicznych w postaci USG 3D i 4D. Są to badania bezinwazyjne, czyli całkowicie bezpieczne dla matki i jej maluszka. Jeśli przyszli rodzice zapragną zobaczyć płód w wersji trójwymiarowej i poznać jego płeć, to mogą poprosić lekarza o wykonanie USG 4D. Za jego pomocą możliwe staje się nagranie ruchów dziecka typu ssanie kciuka, zaciskanie piąstek, otwieranie oczu czy łapanie pępowiny.

Przestrzenne zobrazowanie ciała płodu pozwala też na wykrycie wielu wad wrodzonych i zespołów genetycznych (np. rozszczep podniebienia/warg, przezierność karkowa, wady serca, nietypowy kształt twarzy, wady nerek i pęcherza moczowego, zniekształcenie kończyn, wady serca, dodatkowe palce i wiele więcej. Badania USG 3D i 4D mogą być wykonywane już między jedenastym a czternastym tygodniem ciąży, ale niewiele będzie jeszcze wtedy widać. Lepiej poczekać aż do ostatniego terminu zalecanego badania ultrasonograficznego, bo w trzecim trymestrze ciąży dziecko jest już w pełni rozwinięte. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że za wykonanie takiego rozszerzonego badania USG trzeba zapłacić z własnej kieszeni. Jest to koszt rzędu od dwustu do trzystu złotych wraz z nagraniem zapisanym na płycie DVD. Czas trwania badania ultrasonograficznego wynosi zwykle od dwudziestu do trzydziestu minut, przebiega podobnie jak zwykłe USG.

USG 3D/4D Warszawa Wawer

Zapraszamy na badania USG 3D oraz 4D w centrum medycznym Lekarze z Radości. Badania są wykonywane na wysokiej klasy ultrasonografie. Cennik badań ultrasonograficznych jest dostępny tutaj.

+48 508 904 736