Centrum medyczne – Warszawa

DERMATOLOG dla dzieci i dorosłych - zapraszamy na konsultacje!

Tele-Porady + e-recepty + e-zwolnienia: Internista | Psychiatra | Seksuolog | Ginekolog | Laryngolog | Dermatolog | Endokrynolog | Diabetolog

Zapraszamy na BADANIE USG - w tym USG ginekologiczne, ciąży, piersi, brzucha, tarczycy, tkanek miękkich, oraz USG Doppler kończyn dolnych!

PSYCHOTERAPEUTA - Zapraszamy

Punkt Pobrań: otwarte w każdy WTOREK od 8:00 do 10:00 - Z A P R A S Z A M Y!

Nasz PSYCHIATRA: wysokie kompetencje i empatia względem Pacjenta. Zapytaj o wolny termin.

USG 3D/4D u GINEKOLOGA. Poznaj swoje Maleństwo zanim ono pozna Ciebie.

Odwiedź nas
ul. Patriotów 207 (1 piętro)
04-858 Warszawa
Umów się na wizytę
+48 508 904 736
+48 508 904 836
Zapraszamy w godzinach
Pn, Śr, Cz, Pt | 08:30 - 20:00
Wt | 08:00 - 20:00
Zanim przyjdziesz - ZADZWOŃ
usg wawer

USG – rodzaje badań ultrasonograficznych

W centrach medycznych i przychodniach w dzielnicy Wawer wykonuje się szereg rodzajów badań diagnostycznych, a jednym z nich jest ultrasonografia. Większość osób kojarzy USG z ciążą, bo jest to podstawowe badanie obrazowe w przypadku brzemiennych pacjentek. Warto jednak wiedzieć, że ultrasonografia jest uniwersalna, ma wiele zastosowań. Do przeprowadzania tego rodzaju badania nie wykorzystuje się szkodliwego promieniowania jonizującego, przez co jest bezinwazyjne i bezpieczne. Nie trzeba martwić się o wystąpienie żadnych niepożądanych skutków ubocznych. USG może dotyczyć jamy brzusznej, narządów rodnych, piersi, układu moczowego, kolan, łokci, stawów, ślinianek, węzłów chłonnych, tarczycy czy serca.

Rodzaje badań USG i wskazania do ich wykonania

W zależności od zgłoszonych objawów przez pacjenta i podejrzeń lekarza, co do jednostki chorobowej, wybiera się inny rodzaj badania ultrasonograficznego. Wyróżnia się m. in. USG: jamy brzusznej, tarczycy, piersi, serca, węzłów chłonnych, ślinianek, tkanek miękkich, USG Doppler naczyń domózgowych, tętnic kończyn dolnych, żył kończyn dolnych, USG stawu kolanowego, stawu ramiennego (barku), stawu biodrowego, stawu łokciowego, nadgarstka, stawu skokowego.

• USG jamy brzusznej

Badanie to pozwala wykryć różne nieprawidłowości w narządach wewnętrznych: wątrobie, pęcherzyku żółciowym, nerkach, trzustce, śledzionie, drogach żółciowych, aorcie, pęcherzu moczowym, gruczole krokowym, macicy i jej przydatkach. Wskazaniem do jego wykonania są dolegliwości bólowe w obrębie jamy brzusznej. Jeśli podejrzewa się schorzenia wyżej wymienionych narządów, to lekarz zleca wykonanie badania ultrasonograficznego jamy brzusznej.

• USG tarczycy

Jedną z podstawowych metod diagnostycznych w przypadku podejrzenia nieprawidłowego funkcjonowania tarczycy jest ultrasonografia. Badanie to wykonuje się w przypadku woli guzowatych, torbieli, choroby Gravesa-Basedova, schorzeń autoimmunologicznych typu Hashimoto, ropni, nowotworów złośliwych. USG tarczycy jest też badaniem przeprowadzanym kontrolnie po zakończeniu leczenia onkologicznego lub po przebytej operacji wola.

• USG piersi

W przypadku pacjentek zgłaszających różne nieprawidłowości w obrębie piersi wykonuje się badanie ultrasonograficzne. Za pomocą badania piersi ultrasonografem możliwe jest wykrycie zmian nowotworowych, co stanowi podstawę do postawienia diagnozy i dobrania odpowiedniej metody leczenia. Jako że jest to badanie nieinwazyjne, które nie wystawia organizmu na ekspozycję szkodliwego promieniowania jonizującego, może posłużyć nawet do ocenienia węzłów chłonnych. Co więcej, USG piersi może być wielokrotnie powtarzane. Wskazaniem do jego wykonania jest wyciek z brodawek sutkowych w przypadku kobiet niebrzemiennych, nieprawidłowe zmiany w brodawce, guzki w dołach pachowych, stwardnienia w piersiach. Warto od razu zaznaczyć, że tego typu badania nie jest przeznaczone wyłącznie dla kobiet, wykorzystuje się je do celów diagnostycznych także w przypadku nietypowych zmian w piersiach u mężczyzn.

• USG Doppler naczyń domózgowych

Osoby zgłaszające w postaci powtarzających się bólów i zawrotów głowy, omdleń, zamroczeń lub szumów usznych są kierowane na badanie USG Doppler naczyń domózgowych. Za jego pomocą można ocenić stan ścian tętnic szyjnych i przyjrzeć się blaszkom miażdżycowym. Wskazaniami do wykonania tego rodzaju badania są: przebyty udar, zaburzenia równowagi i pamięci, objawy neurologiczne, miażdżyca, wysoki poziom cholesterolu we krwi. USG Doppler naczyń domózgowych umożliwia wykrycie zwężenia tętnic szyjnych już we wczesnym etapie, jeszcze zanim wystąpią jakiekolwiek objawy.

USG Warszawa Wawer

Lepszy sprzęt daje lepsze możliwości diagnostyczne. Nasi pracownicy mają do dyspozycji ultrasonograf Alpinion E-CUBE 12, który pozwala badać łatwiej i precyzyjniej. Urządzenie to wyróżnia się przede wszystkim: wysoką rozdzielczością badania, dokładniejszymi diagnozami, wysoką wydajnością i szybkością wyników, możliwością wykorzystania najnowocześniejszych technologii, w tym funkcji DPDI, CUBE Strain, Live HQ oraz 4D.

+48 508 904 736