Olej z kiełków pszenicy – właściwości i zastosowanie
O olejku z kiełków pszenicy jest już dość głośno od co najmniej lat 60. ubiegłego wieku. Dawniej sądzono, że jego stosowanie wpływa na szybszą regenerację organizmu. Dziś wiadomo już dużo więcej na temat tego produktu, gdyż od wielu lat jest on obiektem wielu badań na całym świecie.
Właściwości produktu
Olej z kiełków pszenicy jest pozyskiwany wprost z zarodków pszenicznych ziaren. Jego największymi producentami, a zarazem eksporterami są kraje leżące na terenie południowej, a także centralnej Azji. Pozyskiwanie produktu „na zimno” jest procesem bardzo kosztownym, co w praktyce przedkłada się na cenę rzędu 15 – 30 złotych za opakowanie 50 ml. Olej wyróżnia się charakterystycznym, zbożowym zapachem i pomarańczową barwą. W jego skład wchodzą m.in. nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy z grupy B, a także witaminy A, E i D. Oprócz nich w skład oleju wchodzą też różnego rodzaju mikroelementy, w tym błonnik, fitosterole, wapń, potas, żelazo, siarka, a nawet jod, sód i fosfolipidy. Dzięki tym składnikom jest on postrzegany jako jeden z najbardziej znanych i skutecznych środków wspomagających zdrowie i kondycję człowieka.
Jak wykorzystać olejek z kiełków pszenicy?
Okazuje się, że głównym „beneficjentem” oleju z kiełków pszenicy jest nie kto inny jak… medycyna estetyczna. Już na starcie warto wiedzieć, że substancja ta ma silne właściwości przeciwzapalne i że jednocześnie korzystnie wpływa na pracę układu krwionośnego (również w obrębie naczyń włosowatych). Pośrednio przedkłada się to na ogólne spowolnienie procesu starzenia (działanie antyoksydacyjne), a także na efektywniejsze ukrwienie skóry. Na tym jednak właściwości olejku się nie kończą.
Medycyna estetyczna
Olej z kiełków pszenicy stosuje się np. jako dermatologiczny środek łagodzący po zbyt intensywnym opalaniu. Można go też stosować w celu ograniczenia liczby powstających zmarszczek. Co ważne, preparat ten działa nie tylko na samą skórę, ale również na jej wytwory. Widać to zwłaszcza na przykładzie włosów, które po regularnym stosowaniu olejku stają się wytrzymałe i błyszczące. Wynika to pośrednio ze wspomnianego już wcześniej pobudzenia mikrokrążenia, a także z korzystnego wpływu substancji na regenerację komórek cebulek włosowych.
Regeneracja i nawilżenie
Co ciekawe, olej z kiełków pszenicy wpływa też bardzo korzystnie na regenerację wcześniej uszkodzonych włosów. Zawarte w nim substancje aktywne z powodzeniem odbudowują pojawiające się w nich ubytki, a także domykają łuskę włosa i optymalizuje ilość wytwarzanego przez skórę sebum. Co ważne, olej skutecznie nawilża nie tylko samą strukturę włosa (która dzięki temu posiada nową warstwę ochronną), ale też wzmacnia skórę, ograniczając ryzyko powstawania w jej obrębie stanów zapalnych i wielu innych schorzeń.
Od zewnątrz i od wewnątrz
Duży potencjał olejku z kiełków pszenicy sprawia, że z powodzeniem można go stosować zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. O ile medycyna estetyczna wiąże się głównie z zastosowaniem zewnętrznym olejku, o tyle dzięki jego przyjmowaniu od wewnątrz organizm zyskuje wsparcie w zakresie trawienia, pracy układu krwionośnego, mózgu a także serca. Regularne stosowanie olejku wpływa też na ograniczenie złego poziomu cholesterolu LDL, a co za tym idzie – zmniejsza ryzyko zachorowania na poważne schorzenia układu krwionośnego, w tym miażdżycę.
Podsumowując, zastosowanie olejku z kiełków pszenicy znacząco poprawia ogólne funkcjonowanie organizmu, a w szczególności wpływa na prawidłowe nawilżenie i ukrwienie skóry wraz z jej wytworami, czyli włosami i paznokciami.
Medycyna estetyczna Wawer
Zapraszamy na zabiegi medycyny estetycznej w centrum medycznym Lekarze z Radości. W naszej ofercie znajdują się m in. botoks, mezoterapia i zabiegi kwasem hialuronowym.