Centrum medyczne – Warszawa

Tele-Porady + e-recepty + e-zwolnienia: Internista | Psychiatra | Seksuolog | Ginekolog | Laryngolog | Dermatolog | Endokrynolog | Diabetolog

Zapraszamy na BADANIE USG - w tym USG ginekologiczne, ciąży, piersi, brzucha, tarczycy, tkanek miękkich, oraz USG Doppler kończyn dolnych!

PSYCHOTERAPEUTA - Zapraszamy

Punkt Pobrań: otwarte w każdy WTOREK od 8:00 do 10:00 - Z A P R A S Z A M Y!

Nasz PSYCHIATRA: wysokie kompetencje i empatia względem Pacjenta. Zapytaj o wolny termin.

USG 3D/4D u GINEKOLOGA. Poznaj swoje Maleństwo zanim ono pozna Ciebie.

Odwiedź nas
ul. Patriotów 207 (1 piętro)
04-858 Warszawa
Umów się na wizytę
+48 508 904 736
+48 508 904 836
Zapraszamy w godzinach
Pn, Śr, Cz, Pt | 10.00 - 20.00
Wt | 08:00 - 20:00
Zanim przyjdziesz - ZADZWOŃ
Kobieta opala się nad basenem. Ochrona przed słońcem - jak zabezpieczyć miejsca wrażliwe na skórze

Jak ochronić skórę przed słońcem

Nie musisz wyjeżdżać na wakacje do Egiptu, czy Hiszpanii, by narazić swoją skórę na poparzenie przez słońce. Równie dobrze, może się to stać na balkonie, w ogrodzie, czy na miejskich terenach zielonych, gdzie postanowisz się zrelaksować i miło spędzić trochę czasu. Jeśli robisz to bardzo rzadko, tym bardziej powinieneś uważać na uboczne skutki przebywania na pełnym słońcu.
Oto, na co powinieneś zwrócić uwagę i jak chronić miejsca szczególnie wrażliwe na opalanie.

Przede wszystkim umiar

Duża ilość pracy, zwłaszcza tej w zamkniętych pomieszczeniach, nie pozwala na zbyt częste wystawianie ciała na słońce, odpoczynek i opalanie się na łonie przyrody. Czas urlopu, wydaje się wymarzonym sposobem, by to nadrobić. Niestety, podobnie jak pochłonięcie dużych porcji jedzenia po detoksie, tak i spędzenie kilku godzin na pełnym słońcu, może się źle skończyć dla organizmu. Ochrona przed słońcem to nie tylko kremy z filtrem. By uniknąć poparzenia skóry, na początku dawkuj promienie słoneczne po 20 – 30 minut jednorazowo. Jeśli nie chcesz za każdym razem przenosić się do cienia, zadbaj o parasol i parawan. W ich cieniu, będziesz mógł się schronić i tym samym, dasz nieco odpocząć skórze.

Ochrona przed słońcem miejsc szczególnie wrażliwych

Trudno znaleźć osobę, która na swojej skórze nie ma zmian barwnikowych. Wielu jest też zwolenników tatuaży, czy zabiegów ujędrniających skórę, przy użyciu lasera. Wszystkie te zmienione miejsca na ciele, wymagają szczególnej ochrony przed słońcem.

Tatuaże

Szczególnie ważna jest ochrona skóry ze świeżym tatuażem. Przez pół roku od chwili jego zrobienia, powinieneś unikać wystawiania go na słońce. Unikniesz w ten sposób blizn, które mogą pojawić się zanim skóra w pełni się wygoi.
W późniejszym okresie, miejsce wypełnione barwnikiem, również powinieneś chronić. Nie wystarczą same kremy z wysokim filtrem UV, co najmniej 30 SPF. By skóra nie wysychała, a tym samym kolor nie wyblakł, powinieneś ją nawilżać od wewnątrz i od zewnątrz. Dobrze nadają się do tego różnego rodzaju balsamy, które wspierają regenerację skóry.
Dobrą ochronę przed słońcem, zapewnią ci również ubrania z ciasno tkanych tkanin.

Pieprzyki, brodawki i znamiona

Lato rządzi się swoimi prawami, a do tych należy odpoczynek na świeżym powietrzu, najlepiej nad wodą, w pełnym słońcu. Co, jeśli twój dermatolog nie zalecał opalania, ze względu na zmiany barwnikowe na twojej skórze? Czy rzeczywiście musisz zrezygnować z tej wyjątkowej formy relaksu? Niekoniecznie. By zakryć przed słońcem brodawki, pieprzyki i znamiona, możesz zrobić to na kilka sposobów.
Pomocne okaże się zarówno punktowe nakładanie kremu z filtrem o wysokim SPF, smarowanie sztyftem o podobnym działaniu, jak i stosowanie blokerów lub plastrów wodoodpornych.

Skóra poddana działaniu lasera

Niezależnie, czy chodzi o fotoodmładzanie, depilację, usuwanie rozstępów, czy przebarwień z użyciem lasera, przez pewien czas po zabiegu, powinieneś unikać eksponowania tych miejsc na słońcu. Zwykle jest to okres około 4 tygodni, dlatego ważne, by planując swój urlop, wziąć pod uwagę ten margines czasowy.

+48 508 904 736