Centrum medyczne – Warszawa

DERMATOLOG dla dzieci i dorosłych - zapraszamy na konsultacje!

Tele-Porady + e-recepty + e-zwolnienia: Internista | Psychiatra | Seksuolog | Ginekolog | Laryngolog | Dermatolog | Endokrynolog | Diabetolog

Zapraszamy na BADANIE USG - w tym USG ginekologiczne, ciąży, piersi, brzucha, tarczycy, tkanek miękkich, oraz USG Doppler kończyn dolnych!

PSYCHOTERAPEUTA - Zapraszamy

Punkt Pobrań: otwarte w każdy WTOREK od 8:00 do 10:00 - Z A P R A S Z A M Y!

Nasz PSYCHIATRA: wysokie kompetencje i empatia względem Pacjenta. Zapytaj o wolny termin.

USG 3D/4D u GINEKOLOGA. Poznaj swoje Maleństwo zanim ono pozna Ciebie.

Odwiedź nas
ul. Patriotów 207 (1 piętro)
04-858 Warszawa
Umów się na wizytę
+48 508 904 736
+48 508 904 836
Zapraszamy w godzinach
Pn, Śr, Cz, Pt | 08:30 - 20:00
Wt | 08:00 - 20:00
Zanim przyjdziesz - ZADZWOŃ

Najczęstsze problemy kardiologiczne u sportowców

Sport to nie tylko zdrowy styl życia, ale także sposób na radzenie sobie z różnymi chorobami i problemami zdrowotnymi. Jednak, niektóre problemy kardiologiczne mogą wystąpić u osób uprawiających sport, zwłaszcza na wysokim poziomie. W tym artykule omówimy najczęstsze problemy kardiologiczne, które mogą wystąpić u sportowców, jakie są ich przyczyny, objawy i sposoby ich leczenia.

Czym są problemy kardiologiczne u sportowców?

Problemy kardiologiczne u sportowców to różnego rodzaju choroby i zaburzenia serca, które mogą być spowodowane zarówno przez samą aktywność fizyczną, jak i przez czynniki genetyczne lub inne choroby. Niektóre z tych chorób mogą prowadzić do poważnych powikłań i nawet zagrażać życiu sportowca.

Najczęstsze problemy kardiologiczne u sportowców

  1. Kardiomiopatia przerostowa

Kardiomiopatia przerostowa to choroba, w której mięsień serca staje się grubszy i sztywniejszy niż normalnie. Objawy choroby mogą obejmować duszność, bóle w klatce piersiowej, zawroty głowy i omdlenia. Choroba ta może prowadzić do poważnych powikłań, takich jak zastój krwi w płucach lub niewydolność serca.

  1. Arytmie serca

Arytmie serca to zaburzenia rytmu serca, które mogą prowadzić do nieprawidłowego skurczu serca i zaburzeń krążenia. Objawy arytmi serca mogą obejmować m.in. kołatanie serca, duszność, osłabienie i omdlenia. Problem ten może być spowodowany przez wiele czynników, w tym przez problemy z układem hormonalnym lub genetyczne zaburzenia serca.

  1. Choroba wieńcowa

Jest to schorzenie, w którym tętnice wieńcowe, które dostarczają krew do serca, zostają zwężone lub zablokowane przez blaszki miażdżycowe. Objawy choroby wieńcowej mogą obejmować ból w klatce piersiowej, duszność i omdlenia. Choroba ta może prowadzić do zawału serca i niewydolności serca.

  1. Zawał serca

Zawał serca to nagły zatrzymanie krążenia, spowodowane przez zablokowanie tętnicy wieńcowej, która dostarcza krew do serca. Objawy zawału serca mogą obejmować ból w klatce piersiowej, duszność, osłabienie i omdlenia. Choroba ta jest szczególnie niebezpieczna dla sportowców, ponieważ wysiłek może zwiększyć ryzyko jej wystąpienia.

Kardiolog Warszawa – Wawer

W naszej placówce można umówić konsultację z lekarzem kardiologiem. Zapraszamy serdecznie!

+48 508 904 736