Centrum medyczne – Warszawa

Tele-Porady + e-recepty + e-zwolnienia: Internista | Psychiatra | Seksuolog | Ginekolog | Laryngolog | Dermatolog | Endokrynolog | Diabetolog

Zapraszamy na BADANIE USG - w tym USG ginekologiczne, ciąży, piersi, brzucha, tarczycy, tkanek miękkich, oraz USG Doppler kończyn dolnych!

PSYCHOTERAPEUTA - Zapraszamy

Punkt Pobrań: otwarte w każdy WTOREK od 8:00 do 10:00 - Z A P R A S Z A M Y!

Nasz PSYCHIATRA: wysokie kompetencje i empatia względem Pacjenta. Zapytaj o wolny termin.

USG 3D/4D u GINEKOLOGA. Poznaj swoje Maleństwo zanim ono pozna Ciebie.

Odwiedź nas
ul. Patriotów 207 (1 piętro)
04-858 Warszawa
Umów się na wizytę
+48 508 904 736
+48 508 904 836
Zapraszamy w godzinach
Pn, Śr, Cz, Pt | 10.00 - 20.00
Wt | 08:00 - 20:00
Zanim przyjdziesz - ZADZWOŃ

Na co zwrócić uwagę, wybierając lekarza medycyny pracy

Bez aktualnego zaświadczenia, nie można rozpocząć pracy. Niezależnie od stanowiska, na jakim pracownik będzie zatrudniony, musi takie orzeczenie wydane przez lekarza medycyny pracy zdobyć.

Nie jest to trudne, a sama wizyta w gabinecie, nie wymaga specjalnych przygotowań, czy też robienia wstępnych badań. O wszystkim decyduje wybrany lekarz medycyny pracy.

Poszukiwanie przychodni medycyny pracy

Lekarz medycyny pracy ma za zadanie określić, czy przyszły lub obecny pracownik, zdolny jest do podjęcia pracy na danych stanowisku i czy istnieją przeciwwskazana, do wykonania pracy w konkretnym zawodzie. Zapewnia też profilaktyczną opiekę zdrowotną przez cały czas zatrudnienia pracownika.

Wybór lekarza medycyny pracy – warto zwrócić uwagę na kilka ważnych spraw.

Odległość przychodni medycyny pracy od miejsca zamieszkania

Choć orzeczenie w przychodni medycyny pracy otrzymuje się raz, jeszcze przed zatrudnieniem przez pracodawcę, to musimy też wziąć pod uwagę badania kontrolne i okresowe. W zależności od wykonywanego zawodu i stanowiska pracy, może się okazać, że częściej niż inni, będziemy musieli odwiedzać to miejsce, a wtedy odległość od przychodni, może mieć znaczenie.

Zakres działań przychodni medycyny pracy

Sprawdzając przychodnie, zwróćmy uwagę na to, co ma nam do zaoferowania. Dowiedzmy się, czy możemy w niej wykonać zarówno badania wstępne, jak i okresowe. Nie bez znaczenia są też badania kontrolne i – o czym może nie pomyśleliśmy wcześniej – czy lekarze wizytują stanowiska pracy. Wszystko po to, byśmy czuli się bezpieczni i chronieni w pracy,  którą mamy wykonywać.

Dostępność lekarza medycyny pracy

Być może słyszeliśmy, że do lekarza medycyny pracy trudno się dostać i czekają nas dłużące się godziny w poczekalni. Faktem jest, że badania kontrolne zrobimy w czasie pracy, ale te pierwsze? Jeśli zależy nam na czasie i nie lubimy marnować go w kolejce, sprawdźmy, jaka jest średnia długość oczekiwania na wizytę. 

Komplet badań do pracy

Jakie badania, ile trzeba ich będzie wykonać i jak długo jest czas oczekiwania na wyniki – wszystko zależy przede wszystkim od stanowiska pracy, które mamy zająć. Dużo bardziej szczegółowe badania czekają na osoby, które wykonywać będą pracę ze szkodliwymi substancjami lub miejscu niebezpiecznym dla zdrowia i życia.

Jeśli okaże się, że trzeba wykonać wiele tych niestandardowych, wtedy zwróćmy uwagę na:

Zakres specjalizacji – wybór lekarza medycyny pracy

Sprawdźmy, jakie badania wykonywane są przez daną przychodnię. Ważne jest, czy wszystko załatwimy w jednym miejscu, czy może trzeba będzie jeździć do innych ośrodków zdrowia. Jeśli w naszych poszukiwaniach poradni medycyny pracy, zwrócimy uwagę na powyższe elementy, zaoszczędzimy czas i nasz system nerwowy nie zostanie nadszarpnięty z powodu opóźniającej się wizyty, albo konieczności odwiedzania kilku innych lekarzy, których gabinety rozrzucone są w różnych częściach miasta.

+48 508 904 736