Centrum medyczne – Warszawa

Tele-Porady + e-recepty + e-zwolnienia: Internista | Psychiatra | Seksuolog | Ginekolog | Laryngolog | Dermatolog | Endokrynolog | Diabetolog

Zapraszamy na BADANIE USG - w tym USG ginekologiczne, ciąży, piersi, brzucha, tarczycy, tkanek miękkich, oraz USG Doppler kończyn dolnych!

PSYCHOTERAPEUTA - Zapraszamy

Punkt Pobrań: otwarte w każdy WTOREK od 8:00 do 10:00 - Z A P R A S Z A M Y!

Nasz PSYCHIATRA: wysokie kompetencje i empatia względem Pacjenta. Zapytaj o wolny termin.

USG 3D/4D u GINEKOLOGA. Poznaj swoje Maleństwo zanim ono pozna Ciebie.

Odwiedź nas
ul. Patriotów 207 (1 piętro)
04-858 Warszawa
Umów się na wizytę
+48 508 904 736
+48 508 904 836
Zapraszamy w godzinach
Pn, Śr, Cz, Pt | 10.00 - 20.00
Wt | 08:00 - 20:00
Zanim przyjdziesz - ZADZWOŃ
leczenie-transseksualizm-seksuolog-wawer

Leczenie i terapia osób trans płciowych

Transseksualizm, uznany za chorobę, polega na rozbieżności między płcią fizyczną i odczuwaną płcią psychiczną. Jego przyczyny nie są znane, ale na pewno nie jest chorobą uwarunkowaną genetycznie. Jako choroba podlega leczeniu.

Leczenie transseksualizmu

Leczenie transseksualizmu jest bardzo długie i wieloetapowe i nie jest refundowane. Leczeniu mogą poddać się tylko osoby pełnoletnie.

Pierwszy etap polega na przeprowadzeniu bardzo dokładnych badań psychologicznych, które pozwalają określić, jak duża i trwała jest rozbieżność między płcią fizyczną a odczuwaną płcią psychiczną. Swoje opinie musi sporządzić psycholog-seksuolog.

Drugim etapem jest terapia hormonalna polegająca na podawaniu leków zwiększających rozwój drugorzędnych cech płciowych i równoczesnym zaniku cech dla płci fizycznej, np. zaniku męskiego owłosienia, rozwoju lub zaniku piersi, zaniku miesiączki. Terapia hormonalna może wiązać się z niepożądanymi skutkami, o których powinien poinformować lekarz.

Kolejne etapy to test życia, administracyjna zmiana płci oraz operacja plastyczna.

Sytuacja osób transpłciowych w Polsce

Polskie społeczeństwo jest najbardziej ksenofobicznym społeczeństwem w Europie. Z odrzuceniem i nietolerancją spotykają się osoby LGBT, transseksualne i transwestyci. Wiąże się to dla nich z zaburzeniami psychicznymi, depresją, często prowadzi do samobójstw.

Seksuolog Wawer

Transseksualizm to problem, z którym coraz częściej borykają się nasi pacjenci. W centrum medycznym Lekarze z Radości pracuje wysokiej klasy specjalista z dziedziny seksuologii dr n. m. Robert Kulhawik, który pomógł już wielu osobom trans płciowym. W punkcie pobrań, szybko i wygodnie można wykonać potrzebne badania hormonalne, niezbędne do rozpoczęcia terapii.

+48 508 904 736