Centrum medyczne – Warszawa

Tele-Porady + e-recepty + e-zwolnienia: Internista | Psychiatra | Seksuolog | Ginekolog | Laryngolog | Dermatolog | Endokrynolog | Diabetolog

Zapraszamy na BADANIE USG - w tym USG ginekologiczne, ciąży, piersi, brzucha, tarczycy, tkanek miękkich, oraz USG Doppler kończyn dolnych!

PSYCHOTERAPEUTA - Zapraszamy

Punkt Pobrań: otwarte w każdy WTOREK od 8:00 do 10:00 - Z A P R A S Z A M Y!

Nasz PSYCHIATRA: wysokie kompetencje i empatia względem Pacjenta. Zapytaj o wolny termin.

USG 3D/4D u GINEKOLOGA. Poznaj swoje Maleństwo zanim ono pozna Ciebie.

Odwiedź nas
ul. Patriotów 207 (1 piętro)
04-858 Warszawa
Umów się na wizytę
+48 508 904 736
+48 508 904 836
Zapraszamy w godzinach
Pn, Śr, Cz, Pt | 10.00 - 20.00
Wt | 08:00 - 20:00
Zanim przyjdziesz - ZADZWOŃ
USG szyi - Kiedy stosuje się USG i w jakich poradniach jest wykonywane

W jakich poradniach lekarze używają USG?

Ultrasonografia, to jedno z najczęściej zlecanych i wykonywanych badań diagnostycznych. Nie tylko dlatego, że jest bezinwazyjne, szybkie i bezpieczne, ale przede wszystkich ze względu na jego nieocenioną pomoc w diagnozowaniu wielu chorób.

Kiedy stosuje się USG?

Ze względu na uniwersalne zastosowanie, USG wykorzystywane jest przez lekarzy różnych specjalizacji. Tam, gdzie potrzebna jest wnikliwa analiza chorego narządu lub znalezienia przyczyny określonych objawów, bardzo często wykorzystuje się właśnie apart do ultrasonografii.

Ortopedia

W ortopedii zwykle stosuje się badanie RTG, ale nie zawsze jest ono wystarczające. Wówczas, lekarz wykorzystuje ultrasonograf. Dzięki niemu, może dokładnie zobrazować kręgosłup, staw skokowy i biodrowy oraz tkankę chrzęstną w dyskach międzykręgowych i stawach.

Ginekologia

Ginekolog może zlecić wykonanie badania USG, by ocenić stan zdrowia i rozwoju narządów rodnych, trzonu i szyjki macicy, jajników, zatoki Douglasa oraz kondycję błony śluzowej jamy macicy.
Badanie może wykonać na dwa sposoby. W przypadku kobiet, które już współżyły, zastosuje metodę dopochwową. Może to zrobić w ramach badań profilaktycznych oraz przy bólu brzucha, podejrzeniu chorób endometrium, zaburzeniach miesiączkowania oraz by zdiagnozować przyczynę poronienia lub niepłodności.
USG przezbrzuszne lub doodbytnicze, wykonywane jest u pacjentek, które są dziewicami. Dzięki tej metodzie, lekarz nie narazi błony dziewiczej na zerwanie lub pęknięcie.
Bardzo często USG wykorzystywane jest w trakcie ciąży. Rozwój technologii pozwala nawet na uzyskanie obrazu 3D i 4D, dzięki czemu, przyszła mama, jeszcze przed porodem może zobaczyć, jak wygląda jej dziecko. To jednak nie jedyna zaleta tego typu badania. Przede wszystkim, pozwala ono zdiagnozować wszelkie nieprawidłowości w rozwoju płodu i sprawdzić, czy rozwija się on prawidłowo.


Poza tym, ginekolog może sam wykonać lub zlecić USG piersi, w celu wykrycia stwardnień, zgrubień i zwłóknień. Większość z nich, nie należy do złośliwych i nie zagraża życiu. Gdyby jednak było inaczej, z pomogą USG, można dokonać wstępnej diagnozy.

Gastrologia

To dział medycyny, zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem chorób układu pokarmowego. Tu również stosuje się badania USG, by sprawdzić, czy zmiany chorobowe nie pojawiły się w przełyku, żołądku, dwunastnicy, wątrobie, trzustce, jelitach i drogach żółciowych. Jeśli zwykłe badanie USG nie wystarczy, lekarz może wykonać USG endorektalne. Polega ono, na wprowadzeniu sondy aparatu USG przez odbyt i sprawdzeniu, czy nie ma zmian w obszarze odbytu i odbytnicy.

Kardiologia

W kardiologii, USG stosuje się do zbadania serca. Wykonuje się wówczas tak zwane UKG, czyli echokardiografię. Dzięki niej, możliwe jest ustalenie wydolności mięśnia sercowego oraz wykrycie ewentualnych nieprawidłowości w jego funkcjonowaniu i budowie. Jedną z odmian USG serca jest badanie przezprzełykowe, polegające na wprowadzeniu sondy ultrasonografu, do przełyku pacjenta.

Endokrynologia

Lekarz endokrynolog, zajmuje się leczeniem zaburzeń w funkcjonowaniu gruczołów dokrewnych. By odkryć, dlaczego dany gruczoł wydziela za dużo, bądź za mało hormonów, potrzebne są badania diagnostyczne. Jednym z nich jest USG, dzięki któremu, można sprawdzić kształt, rozmiar i położenie gruczołów oraz oraz ich strukturę pod kątem obecności torbieli i guzków. Dzięki USG, można również wykryć zmiany nowotworowe.

+48 508 904 736