Centrum medyczne – Warszawa

DERMATOLOG dla dzieci i dorosłych - zapraszamy na konsultacje!

Tele-Porady + e-recepty + e-zwolnienia: Internista | Psychiatra | Seksuolog | Ginekolog | Laryngolog | Dermatolog | Endokrynolog | Diabetolog

Zapraszamy na BADANIE USG - w tym USG ginekologiczne, ciąży, piersi, brzucha, tarczycy, tkanek miękkich, oraz USG Doppler kończyn dolnych!

PSYCHOTERAPEUTA - Zapraszamy

Punkt Pobrań: otwarte w każdy WTOREK od 8:00 do 10:00 - Z A P R A S Z A M Y!

Nasz PSYCHIATRA: wysokie kompetencje i empatia względem Pacjenta. Zapytaj o wolny termin.

USG 3D/4D u GINEKOLOGA. Poznaj swoje Maleństwo zanim ono pozna Ciebie.

Odwiedź nas
ul. Patriotów 207 (1 piętro)
04-858 Warszawa
Umów się na wizytę
+48 508 904 736
+48 508 904 836
Zapraszamy w godzinach
Pn, Śr, Cz, Pt | 08:30 - 20:00
Wt | 08:00 - 20:00
Zanim przyjdziesz - ZADZWOŃ
Kobieta ginekolog w gabinecie - Jak znaleźć ginekologa i to bardzo dobrego

Jak znaleźć dobrego ginekologa?

Jeśli zastanawiasz się, jak znaleźć ginekologa, pomyśl, czego oczekujesz od tego specjalisty.
Ważne jest, czy planujesz ciążę i szukasz lekarza prowadzącego, czy może chodzi o jeden, konkretny problem ginekologiczny. Do tego, nie bez znaczenia jest, czy wolałabyś iść do lekarza, który jest mężczyzną, czy kobietą. Na co innego też zwracać będziesz uwagę, jeśli mają to być twoja pierwsze badania ginekologiczne i planowałabyś w ten sposób rozpocząć regularne wizyty w jego gabinecie.
Oto kilka ważnych elementów, które warto wziąć pod uwagę, zanim zdecydujesz, z pomocy którego ginekologa skorzystasz.

Zrozumienie i komunikatywność

Jak znaleźć ginekologa, który potraktuje cię ze zrozumieniem i poświęci ci należytą uwagę? To dobre pytanie, które warto sobie zadać, zanim umówisz się na pierwszą wizytę. Zrozumienie, jak ważne są problemy, z którymi przychodzisz i skupienie na nich, to bardzo ważne cechy. Co nie znaczy, że każdy lekarz je posiada.
Istotne jest, byś czuła się w danym czasie, najważniejszą pacjentką, która potrzebuje jego pomocy.
Do tego ważna jest komunikatywność w trakcie wykonywanych badań. Lekarz powinien na bieżąco tłumaczyć, używając zrozumiałego dla ciebie języka, jakie badania wykonuje i w jakim celu je robi. Jak w przypadku każdego innego lekarza, dobry ginekolog powinien udzielić ci wyczerpujących informacji na temat stanu twojego zdrowia.

Kompleksowość badań

Nie w każdym gabinecie, możesz zrobić kompleks badań ginekologicznych. Te podstawowe, owszem, ale gdybyś chciała skorzystać z USG 3D/4D, w niektórych przypadkach, ze względu na brak odpowiedniego urządzenia, może być z tym problem. Podobnie, gdy chodzi o USG piersi, które nie należy do standardowych. Są jednak gabinety, które oferują tego typu badania, dzięki czemu, nie musisz umawiać się na oddzielne wizyty w innym miejscu. To duże udogodnienie, a dodatkowo, od razu otrzymujesz potrzebne informacje, dotyczące stanu zdrowia i ewentualnych prognoz oraz metod leczenia, w przypadku wykrycia zmian chorobowych.

Lekarz o kilku specjalizacjach

Wybierając ginekologa, dobrze jest zwrócić uwagę, czy będzie on w stanie pomóc ci nie tylko problemach stricte ginekologicznych, ale też z tym kierunkiem powiązanych. Choćby dotyczących sfery życia intymnego.
Ginekolog, który jest również seksuologiem, nie tylko udzieli wskazówek, w sytuacji, gdy współżycie seksualne masz dopiero przed sobą, ale też pomoże w przypadku problemów z orgazmem, czy blokad natury psychicznej. Poradzi też w sprawach dotyczących higieny intymnej, zapobiegania ciąży, czy akceptacji orientacji seksualnej.
Spotkać możesz również ginekologa, który jest nie tylko seksuologiem, ale też specjalistą w dziedzinie medycyny estetycznej. Czy nie wydaje się to idealnym wyborem?

Z pewnością zawsze warto również zasięgnąć opinii znajomych, osób z rodziny, czy koleżanek z pracy. Ich zdanie nie musi być decydujące, ale dobrze jest wziąć je pod uwagę.

+48 508 904 736