Centrum medyczne – Warszawa

DERMATOLOG dla dzieci i dorosłych - zapraszamy na konsultacje!

Tele-Porady + e-recepty + e-zwolnienia: Internista | Psychiatra | Seksuolog | Ginekolog | Laryngolog | Dermatolog | Endokrynolog | Diabetolog

Zapraszamy na BADANIE USG - w tym USG ginekologiczne, ciąży, piersi, brzucha, tarczycy, tkanek miękkich, oraz USG Doppler kończyn dolnych!

PSYCHOTERAPEUTA - Zapraszamy

Punkt Pobrań: otwarte w każdy WTOREK od 8:00 do 10:00 - Z A P R A S Z A M Y!

Nasz PSYCHIATRA: wysokie kompetencje i empatia względem Pacjenta. Zapytaj o wolny termin.

USG 3D/4D u GINEKOLOGA. Poznaj swoje Maleństwo zanim ono pozna Ciebie.

Odwiedź nas
ul. Patriotów 207 (1 piętro)
04-858 Warszawa
Umów się na wizytę
+48 508 904 736
+48 508 904 836
Zapraszamy w godzinach
Pn, Śr, Cz, Pt | 08:30 - 20:00
Wt | 08:00 - 20:00
Zanim przyjdziesz - ZADZWOŃ
Lekarz w masce - Jak koronawirus zmienia rynek medyczny

Jak koronawirus zmienia rynek medyczny

Niezależnie, czy chodzi o pandemie, czy o kataklizmy o zasięgu ogólnokrajowym lub globalnym, sytuacje tego typu, zawsze zmuszają ludzi do zmiany zachowań i przyzwyczajeń. Konieczna jest również rezygnacja z dotychczasowych form działania i znalezienia innych, równie skutecznych i efektywnych.

Jak koronawirus wpłynął na służbę zdrowia, która jak wiadomo, zaangażowana jest bezpośrednio w pomoc i ratowanie życia ludzkiego? Czy pandemia ograniczyła działania lekarzy, a jeśli tak, to którzy z nich, zmuszeni zostali do tymczasowego zamknięcia swoich praktyk?

Konsultacje medyczne online

Z powodu pandemii koronawirusa, wiele firm zostało zmuszonych do zamknięcia swojej działalności, a inne funkcjonują w bardzo ograniczonym zakresie. Wydaje się jednak, że nie powinno to dotyczyć służby zdrowia. W końcu to lekarze są tymi, którzy w obecnej sytuacji, stoją na pierwszej linii frontu. Nie sposób więc wyobrazić sobie, by można było zamknąć szpitale, przychodnie, kliniki i inne ośrodki zdrowia. A jednak. Pośród wielu specjalizacji medycznych, są takie, których przedstawiciele, musieli na jakiś czas, zamknąć swoje gabinety. Kto został na polu bitwy?

Specjalności medyczne, dostępne online w okresie pandemii koronawirusa

Lekarzy wciąż intensywnie pracujących i służących pomocą chorym, jest wielu. Wizyta na odległość, według Narodowego Funduszu Zdrowia, wskazana jest przede wszystkim w przypadku pacjentów, którzy pozostają pod stałą opieką swoich lekarzy. Mowa tu o osobach, które korzystają z poradni kardiologicznych, neurologicznych i onkologicznych.
Poza tym, w ramach teleporady, możesz skorzystać z pomocy dermatologa, psychiatry, psychologa, laryngologa, internisty, seksuologa, położnej, pielęgniarki, endokrynologa, czy diabetologa.
Ten sposób świadczenia usług medycznych, niestety nie jest wystarczający dla lekarzy, których pomoc wymaga działań fizycznych. Tak jest w przypadku chirurgów, czy lekarzy pracujących w klinikach medycyny estetycznej.

Konsultacje medyczne online – zalety

Lekarze, którzy mogą pomóc pacjentom i nie potrzebują do tego bezpośredniego kontaktu, przez cały czas udzielają telefonicznych konsultacji i porad. Dzięki możliwości wystawiania e-recept i e-zwolnień, nie ma konieczności odbywania spotkań w gabinecie. Nie tylko ogranicza to możliwość zarażenia się, ale też pomaga bardziej zaangażować pacjentów w proces leczenia.
Koronawirus u wielu osób wzmaga czujność, a już na pewno, mobilizuje do baczniejszego przyglądania się objawom, gdy takowe się pojawią. Lekarz po drugiej stronie słuchawki, potrzebuje bardzo szczegółowych informacji, by określić, czy nie jest konieczna bezpośrednia interwencja w gabinecie lub w szpitalu. Poza tym, konieczność pozostawania w domu, korzystnie wpływa na szybszy powrót do zdrowi i wzmocnienie układu odpornościowego.

+48 508 904 736