Centrum medyczne – Warszawa

Tele-Porady + e-recepty + e-zwolnienia: Internista | Psychiatra | Seksuolog | Ginekolog | Laryngolog | Dermatolog | Endokrynolog | Diabetolog

Zapraszamy na BADANIE USG - w tym USG STAWÓW, narządu ruchu: nadgarstek | łokieć | bark | kolano | staw skokowy

LOGOPEDA DZIECIĘCY - ZAPRASZAMY

PSYCHOTERAPEUTA - Zapraszamy

Punkt Pobrań: otwarte w każdy WTOREK i ŚRODĘ od 8:00 do 11:00 - Z A P R A S Z A M Y!

Nasz PSYCHIATRA: wysokie kompetencje i empatia względem Pacjenta. Zapytaj o wolny termin.

USG 3D/4D u GINEKOLOGA. Poznaj swoje Maleństwo zanim ono pozna Ciebie.

Odwiedź nas
ul. Patriotów 207 (1 piętro)
04-858 Warszawa
Umów się na wizytę
+48 508 904 736
+48 508 904 836
Zapraszamy w godzinach
Pn, Cz, Pt | 10.00 - 20.00
Wt, Śr | 08:00 - 20:00
Zanim przyjdziesz - ZADZWOŃ
dietetyk-ginekolog-wawer

Dieta eliminacyjna w trakcie ciąży? Dietetyk radzi.

Ciąża to dla kobiety czas wyjątkowych potrzeb żywieniowych. Zmienia się zapotrzebowanie na energię, witaminy, składniki mineralne i pokarmowe. Dieta w tym okresie powinna być dobierana rozważnie. Każda przyszła mama musi zwracać baczną uwagę na to, co je, gdyż odżywia nie tylko siebie, ale również swoje nienarodzone dziecko.

Skonsultuj to z lekarzem i dietetykiem

Stosowanie diet eliminacyjnych w czasie ciąży powinno być zawsze skonsultowane z dietetykiem i lekarzem prowadzącym. Jeśli kobieta jest wegetarianką od wielu lat lub stosuje żywienie z wyłączeniem glutenu ze względów zdrowotnych nie zaleca się radykalnych zmian. Mogą one bowiem wpłynąć negatywnie na ogólny stan zdrowia kobiety. Analogicznie jeśli ciężarna decyduje się na dietę eliminacyjną np.: wegańską i zaczyna ją stosować dopiero w okresie ciąży powinno być to uzasadnione konkretnymi potrzebami zdrowotnymi. Dobrze dobrana i zbilansowana dieta eliminacyjna nie powinna mieć negatywnego wypływu na zdrowie matki i jej przyszłego dziecka. Zaleca się jednak aby stosowanie każdej specjalnej diety szczególnie w okresie ciąży było prowadzone pod kontrolą dietetyka. Pomoże on ułożyć odpowiedni jadłospis uwzględniający podaż białka, zdrowych tłuszczów, węglowodanów, witamin i minerałów z alternatywnych źródeł. Zbilansuje ilość energii i składników pokarmowych uwzględniając zwiększające się z każdym trymestrem potrzeby kobiety ciężarnej.

Często w okresie ciąży zachodzi potrzeba suplementacji niektórych witamin i minerałów. Jest to szczególnie ważny aspekt w komponowaniu diety eliminującej poszczególne grupy produktów spożywczych. Decyzja o doborze odpowiedniego preparatu powinna być skonsultowana z lekarzem ginekologiem oraz dietetykiem.

Najbardziej optymalnym sposobem odżywiania dla kobiety w ciąży wciąż pozostaje dieta urozmaicona, uregulowana pod względem ilościowym, zawierająca produkty z każdego piętra piramidy żywieniowej.

Dietetyk – Wawer

Autorką powyższego wpisu jest Urszula Grzywacz – dietetyk, elektropunkturzysta. W 2006 roku ukończyła Wydział Nauki o Zdrowiu o specjalności Dietetyka przy Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Zajmuje się poradnictwem żywieniowym, układaniem indywidualnych programów dietetycznych, edukacją prozdrowotną oraz diagnostyką i leczeniem nietolerancji pokarmowej. Może poszczycić się sukcesami setek swoich pacjentów, którym zapewnia nie tylko pomoc merytoryczną , ale przede wszystkim praktyczne wsparcie każdego dnia. Udziela wywiadów dla telewizji oraz jest autorką artykułów w gazetach i na portalach internetowych. Prowadzi wykłady oraz warsztaty żywieniowe dla różnych grup wiekowych.


W swojej pracy prezentuje holistyczne podejście do pacjenta pamiętając, że każdy problem zdrowotny ma swoją przyczynę i bez jej eliminacji nie sposób osiągnąć trwałej poprawy. Wykorzystuje metodę elektropunktury do testowania obciążeń organizmu, poszukując przyczyn alergii, nietolerancji pokarmowych, nadwagi i innych powszechnych dolegliwości. Prowadzi programy detoksykujące organizm z wykorzystaniem diety, biorezonansu oraz suplementów.

+48 508 904 736