Centrum medyczne – Warszawa

DERMATOLOG dla dzieci i dorosłych - zapraszamy na konsultacje!

Tele-Porady + e-recepty + e-zwolnienia: Internista | Psychiatra | Seksuolog | Ginekolog | Laryngolog | Dermatolog | Endokrynolog | Diabetolog

Zapraszamy na BADANIE USG - w tym USG ginekologiczne, ciąży, piersi, brzucha, tarczycy, tkanek miękkich, oraz USG Doppler kończyn dolnych!

PSYCHOTERAPEUTA - Zapraszamy

Punkt Pobrań: otwarte w każdy WTOREK od 8:00 do 10:00 - Z A P R A S Z A M Y!

Nasz PSYCHIATRA: wysokie kompetencje i empatia względem Pacjenta. Zapytaj o wolny termin.

USG 3D/4D u GINEKOLOGA. Poznaj swoje Maleństwo zanim ono pozna Ciebie.

Odwiedź nas
ul. Patriotów 207 (1 piętro)
04-858 Warszawa
Umów się na wizytę
+48 508 904 736
+48 508 904 836
Zapraszamy w godzinach
Pn, Śr, Cz, Pt | 08:30 - 20:00
Wt | 08:00 - 20:00
Zanim przyjdziesz - ZADZWOŃ

Bruksizm – czym jest i jak go leczyć?

Mogłoby się wydawać, że zgrzytanie zębami nie stanowi większego problemu, ale w praktyce wygląda to zupełnie inaczej. Jest to choroba wymagająca leczenia, w przeciwnym razie trzeba liczyć się z wystąpieniem szeregu negatywnych konsekwencji. Przyczyn bruksizmu jest wiele, najczęściej wynika on z chronicznego stresu, wad zgryzu, zaburzeń psychicznych i emocjonalnych, chorób przewodu pokarmowego, alergii, przerostu migdałków, niedoborów żywieniowych. Nawet przyjmowanie niektórych leków może przyczynić się do zgrzytania zębami.

Czym jest bruksizm?

Bruksizm polega na mimowolnym zaciskaniu żuchwy, zgrzytaniu zębami. Prowadzi to między innymi do ścierania zębów, ich niszczenia. Wynika to z ogromnego nacisku, który prowadzi także do rozchwiania zębów. Do objawów bruksizmu zalicza się również krwawienia z dziąseł, zanikanie przyzębia, patologiczne zmiany w stawach skroniowo-żuchwowych, dolegliwości bólowe, przeskakiwanie żuchwy i towarzyszące temu trzaski, chroniczny ból głowy i szyi, nadwrażliwość zębów. Bruksizm wymaga leczenia, w przeciwnym razie wystąpi wiele konsekwencji. Pojawiają się bóle w okolicy oczodołów, szumy uszne, ból uszu, zaburzenia równowagi i widzenia, problemy ze słuchem. Jest naprawdę wiele możliwych powikłań nieleczonego bruksizmu. Prowadzi do zapalenia miazgi zęba, chronicznego bólu szczęki i żuchwy, przeskakiwania żuchwy podczas otwierania ust, przerostu mięśni twarzy i szyi itd.

W jaki sposób leczy się bruksizm?

Leczenie bruksizmu polega między innymi na wyrównywaniu zgryzu za pomocą koron, wypełnień, aparatów ortodontycznych. Stosowana jest także psychoterapia, czasem konieczne staje się podawanie leków uspokajających. Świetnym rozwiązaniem przy bruksizmie jest szyna relaksacyjna, czyli specjalna nakładka zapobiegająca tarciu o zęby. Medycyna estetyczna znana jest z zabiegów, które wykorzystują toksynę botulinową. Za jej pomocą możliwe jest wygładzenie zmarszczek i to nawet głębokich. Warto jednak wiedzieć, że jad kiełbasiany znalazł zastosowanie w leczeniu bruksizmu. Tak jak mezoterapia pomaga w przywróceniu młodzieńczego wyglądu, tak botoks przeciwdziała zaciskaniu i zgrzytaniu zębami podczas snu. Toksyna botulinowa blokuje przesył impulsów nerwowych do mięśnia żwacza, co przekłada się na zniwelowanie jego napięcia. Efekt rozluźnienia mięśni i zredukowania bólu utrzymuje się do kilku miesięcy.

Medycyna estetyczna Wawer

Zapraszamy na zabiegi medycyny estetycznej w centrum medycznym Lekarze z Radości. W naszej ofercie znajdują się m in. botoks, mezoterapia i zabiegi kwasem hialuronowym. Lista dostępnych zabiegów jest do sprawdzenia tutaj.

+48 508 904 736