Centrum medyczne – Warszawa

DERMATOLOG dla dzieci i dorosłych - zapraszamy na konsultacje!

Tele-Porady + e-recepty + e-zwolnienia: Internista | Psychiatra | Seksuolog | Ginekolog | Laryngolog | Dermatolog | Endokrynolog | Diabetolog

Zapraszamy na BADANIE USG - w tym USG ginekologiczne, ciąży, piersi, brzucha, tarczycy, tkanek miękkich, oraz USG Doppler kończyn dolnych!

PSYCHOTERAPEUTA - Zapraszamy

Punkt Pobrań: otwarte w każdy WTOREK od 8:00 do 10:00 - Z A P R A S Z A M Y!

Nasz PSYCHIATRA: wysokie kompetencje i empatia względem Pacjenta. Zapytaj o wolny termin.

USG 3D/4D u GINEKOLOGA. Poznaj swoje Maleństwo zanim ono pozna Ciebie.

Odwiedź nas
ul. Patriotów 207 (1 piętro)
04-858 Warszawa
Umów się na wizytę
+48 508 904 736
+48 508 904 836
Zapraszamy w godzinach
Pn, Śr, Cz, Pt | 08:30 - 20:00
Wt | 08:00 - 20:00
Zanim przyjdziesz - ZADZWOŃ

10 domowych sposobów na męczący kaszel

Kaszel bywa niezwykle męczący, szczególnie dla dzieci. Może być on suchy lub mokry, często pojawiają się także dodatkowe symptomy typu ból gardła, uczucie drapania w przełyku, problemy z połykaniem. Warto wobec tego poznać sposoby radzenia sobie z nimi, łagodzenia objawów. Jeśli się nasilą, kaszel stanie się uporczywy, pozostaje zapisać się na wizytę lekarską. Internista dokładnie obejrzy pacjenta, osłucha go i dla potwierdzenia diagnozy przeprowadzi niezbędne badania. Trzeba pamiętać o tym, że kaszel nie zawsze oznacza infekcje, może być objawem innego schorzenia.

Poznaj skuteczne sposoby na uporczywy kaszel

Przy wystąpieniu kaszlu u dziecka nie jest od razu potrzebny pediatra. Warto spróbować domowych sposobów w celu złagodzenia nieprzyjemne dolegliwości. W pierwszej kolejności warto zacząć od nawilżenie powietrza, bo suchej i ciepłe nasila objawy. Można oczywiście wyposażyć się w specjalne urządzenie nawilżające, ale pomoże także postawienie dużego naczynia wypełnionego wodą. Jeśli ktoś ma akwarium w pomieszczeniu, to może liczyć na naturalny nawilżacz powietrza. Drugim sposobem będą inhalacje przy użyciu olejków eterycznych o działaniu antybakteryjnym i przeciwwirusowym. Wspaniale sprawdzą się olejki: eukaliptusowy, rozmarynowy, majerankowy, sosnowy, herbaciany, lawendowy i geraniowy. Dużym udogodnieniem będzie dyfuzor, ale można również wkropić kilka kropli olejku do naczynia z gorącą wodą. Trzecim sposobem na kaszel jest wmasowanie w klatkę piersiową i plecy maści rozgrzewającej z wyciągami ziołowymi i olejkami. Skuteczną metodą przy kaszlu będzie również postawienie baniek na dobrze umięśnionych miejscach.

Piątym sposobem na kaszel jest podawanie domowych syropów, które ułatwiają odkrztuszanie wydzieliny i działają immunostymulująco. Wspaniale sprawdza się syrop z cebuli. Kolejną metodą walki z uporczywym kaszlem będzie stosowanie antybakteryjnych i przeciwzapalnych przypraw w postaci imbiru, cynamonu i goździków. Jako siódmy sposób warto wymienić oklepywanie pleców, co ułatwia pozbycie się wydzieliny z układu oddechowego. Bardzo pomaga także nawodnienie organizmu, zwiększenie ilości przyjmowanych płynów. W ten sposób można rozrzedzić śluz, dzięki czemu płuca szybciej się z niego oczyszczą. Dziewiątą metodą jest spożywanie miodu, który działa łagodząco, niweluje uporczywe uczucie drapania w gardle. Wspaniałe sprawdzi się w połączeniu z imbirem i cytryną, aby wzmocnić odporność. Na męczący kaszel pomagają również buliony, szczególnie długo gotowane na kościach, ze sporą zawartością kolagenu i innych cennych składników.

Internista Warszawa Wawer

W centrum medycznym Lekarze z Radości pacjenci mogą skorzystać z pomocy Internisty. Najmłodszym pacjentom pomaga Pediatra. Istnieje również możliwość wykonania badań krwi, USG oraz EKG. Zapraszamy serdecznie!

+48 508 904 736