Masaż Shantala – czym jest i jakie daje korzyści?
Każdy rodzic, chcąc jak najlepiej dla swojego dziecka, chodzi z nim do lekarzy, wykonuje potrzebne badania czy też oczywiście używa najlepszych kosmetyków i kupuje jedynie najwyższej jakości żywność. Jak się jednak okazuje, opieka nad dzieckiem może często przyjmować także niekonwencjonalne metody, czego dobrym przykładem może być masaż shantala. Czym on jest i jakie daje korzyści? Czy tego typu fizjoterapia niemowląt faktycznie daje korzyści?
Czym jest masaż shantala?
Masaż shantala, czy też jak inaczej jest nazywany, masaż szantala, to specjalny rodzaj masażu dla niemowląt, który znany jest jeszcze z czasów starożytnych. Celem stosowania tego masażu jest pozytywne wpłynięcie na niemowlę, jak i również na osobę, która będzie malucha masowała. Główną ideą, która płynie ze stosowania tego masażu, jest fakt, że dotyk bliskiej osoby potrzebny jest dziecku równie mocno, co tlen, pożywienie czy też właściwa temperatura.
Jakie są korzyści stosowania masażu shantala?
Jak zatem widać, masaż tego typu już od samych swoich podstaw jest szczególny i znacząco wyróżnia się spośród wszystkich innych standardowo stosowanych technik. Jakie jednak korzyści płyną ze stosowania takiego masażu? Co sprawia, że warto się nim zainteresować?
Podstawową korzyścią, która płynie ze stosowania takiego masażu, jest znaczne uspokojenie i wyciszenie dziecka. Dzięki temu poprawia i reguluje się jego sen. Co więcej, taki masaż pozytywnie wpływa na trawienie, poprawia odporność dziecka, oraz działanie układ hormonalnego, czy też świadomość własnego ciała.
Jak się okazuje, korzyści, które płyną ze stosowania takiego masażu, nie są związane tylko z dzieckiem, lecz również z osobą, która malucha masuje. W przypadku kobiet może to przynieść ukojenie depresji po porodowej, czy też wzmocnić wiarę w posiadane umiejętności w zakresie opieki nad dzieckiem. Oprócz tego taki masaż znacznie poprawia wzajemne porozumienie z dzieckiem czy też buduje z nim więź. Nie da się także ukryć tego, że masaż tego typu działa uspokajająco również na osobę, które masuje dziecko. Jest to wiec czynność, która niesie ogromne korzyści dla każdej ze stron.
Masaż Shantala Wawer
Jednym z członków naszego zespołu jest mgr Justyna Terebińska- Graff, fizjoterapeuta dziecięcy specjalizujący się w fizjoterapii niemowląt z zaburzeniami napięcia mięśniowego (wzmożone lub obniżone napięcie), asymetrią ułożeniową, opóźnionym rozwojem psychoruchowym, urodzonych przedwcześnie oraz z powikłanym wywiadem okołoporodowym. Wśród oferowanych usług medycznych znajdują się instruktaż prawidłowej pielęgnacji niemowlęcia oraz instruktaż wykonywania masażu shantala.