Psychoterapeuta Wawer | Poradnia przyjmuje pacjentów
Umów się telefonicznie na wizytę – o szczegóły dopytaj w rejestracjiPsychoterapeuta to osoba, która zajmuje się rozpoznaniem i leczeniem różnego rodzaju zaburzeń psychicznych i emocjonalnych. Pomaga także w trudnych sytuacjach życiowych oraz w rozwoju osobowości Pacjenta. Prowadzi terapie indywidualne lub grupowe dla osób dorosłych, młodzieży(od 15 roku życia), par i rodzin.
Pomaga osobom uwikłanym w różnorakie kryzysy. Podobnie tym, które zmagają się z depresją, zaburzeniami nastroju, lękami, trudnościami w relacjach interpersonalnych. Także wspiera tych, którzy zmagają się ze stresem i cierpieniem różnego pochodzenia. Pracuje z trudnymi emocjami, poczuciem pustki, bezradności, napięcia, osamotnienia, złości czy izolacji.
Psychoterapeuta Wawer - komu może pomóc
Przede wszystkim psychoterapeuta pomaga osobom:
- uwikłanym w różnorakie kryzysy,
- z depresją,
- z zaburzeniami nastroju,
- z lękami i fobiami,
- z trudnościami w relacjach interpersonalnych,
- zmagającymi się ze stresem i cierpieniem różnego pochodzenia,
- przeżywających trudne emocje,
- z nerwicami,
- z zaburzeniami odżywiania,
- z poczuciem pustki, bezradności, napięcia, osamotnienia, złości czy izolacji,
- z chronicznym zmęczeniem,
- z brakiem zadowolenia z życia,
- nieśmiałym,
- mającym trudności w relacjach z płcią przeciwną,
- przeżywającymi ciągłe niepowodzenia,
- które znalazły się w trudnej sytuacji życiowe – straciły bliską osobę, pracę, są od dłuższego czasu w konflikcie z innymi,
- zainteresowanym rozwojem osobistym,
- chcącym polepszyć jakość swojego życia,
- pragnących doskonalić się i poszerzać zakres możliwych sposobów zachowania.
Na czym polega praca psychoterapeuty?
Psychoterapeuta to osoba, która przede wszystkim potrafi słuchać - ze zrozumieniem i akceptacją, bez osądzania i oceniania. Dzięki temu, Pacjent, który zwraca się do niej o pomoc, może być pewien, że niezależnie od tego, jakie przeżywa problemy, może bez obaw o nich opowiedzieć. Co więcej, to aktywne słuchanie, pobudza Pacjenta do odkrywania w sobie tego, co bolesne i trudne. W rezulacie do poszukiwania własnych rozwiązań problemów, które ją trapią.
Innym ważnym elementem terapii, jest zadawanie trafnych pytań i właściwe interpretowanie odpowiedzi tak, by nie dochodziło do projekcji własnych problemów, na osobę pacjenta.
Pomoc w odkrywaniu uczuć osoby, która zgłasza się o pomoc, to bardzo trudne zadanie. Kiedy jednak uda się je nazwać, dużo łatwiej można sobie z nimi poradzić. Dlatego, często tylko dzięki umiejętnościom odczytywania sygnałów i dostrzegania w Pacjencie tego, co nieświadome, możliwe jest dotarcie do skrywanych od lat problemów i emocjonalnych blokad.
Towarzysząc i wspierając Pacjenta w drodze do wprowadzania niełatwych zmian, terapeuta zwraca uwagę na powtarzające się wzorce, dotyczące sposobów reagowania na trudne sytuacje i ich przyczyny.
Choć czasem wydawać by się mogło, że psychoterapeuta niewiele robi, siedząc w fotelu i przez dłuższy czas nie wypowiadając ani jednego słowa, to w rzeczywistości, jest to bardzo trudna i odpowiedzialna praca. Wymaga dużej świadomości siebie i tego, jak oddziałuje na Pacjenta. Refleksje pojawiające się podczas spotkania, często towarzyszą mu też poza gabinetem, pomagając jeszcze lepiej zrozumieć Pacjenta i trafniej wybrać najlepszą formę pomocy.
Pamiętaj, że nie zawsze jesteś w stanie poradzić sobie sam ze swoimi problemami. Czasami nawet nie zdajesz sobie sprawy, z czym tak naprawdę się zmagasz. Warto skorzystać wówczas z usług specjalisty. Zadzwoń do nas, umów się na wizytę.