Centrum medyczne – Warszawa

Tele-Porady + e-recepty + e-zwolnienia: Internista | Psychiatra | Seksuolog | Ginekolog | Laryngolog | Dermatolog | Endokrynolog | Diabetolog

Zapraszamy na BADANIE USG - w tym USG ginekologiczne, ciąży, piersi, brzucha, tarczycy, tkanek miękkich, oraz USG Doppler kończyn dolnych!

PSYCHOTERAPEUTA - Zapraszamy

Punkt Pobrań: otwarte w każdy WTOREK od 8:00 do 10:00 - Z A P R A S Z A M Y!

Nasz PSYCHIATRA: wysokie kompetencje i empatia względem Pacjenta. Zapytaj o wolny termin.

USG 3D/4D u GINEKOLOGA. Poznaj swoje Maleństwo zanim ono pozna Ciebie.

Odwiedź nas
ul. Patriotów 207 (1 piętro)
04-858 Warszawa
Umów się na wizytę
+48 508 904 736
+48 508 904 836
Zapraszamy w godzinach
Pn, Śr, Cz, Pt | 10.00 - 20.00
Wt | 08:00 - 20:00
Zanim przyjdziesz - ZADZWOŃ

Czym jest zagrzybienie organizmu i jak sobie z nim poradzić?

O zagrzybieniu organizmu można mówić w przypadku zaatakowania komórek przez chorobotwórcze grzyby. Dochodzi do zakażenia, które rozprzestrzenia się po całym organizmie. Stanem chorobowym zostają objęte organizmy wewnętrzne, krew, wszystkie tkanki. Ryzykiem zagrzybienia organizmu są objęte przede wszystkim osoby, które wprowadzają do swojego organizmu toksyny, głównie w postaci wysoko przetworzonego pożywienia.

Po czym poznać zagrzybienie organizmu?

W organizmie każdego człowieka bytują rozmaite grzyby. W przypadku homeostazy można mówić o symbiozie. Problem pojawia się, gdy dojdzie do przyrostu chorobotwórczych grzybów. Dochodzi do zakażenia, czyli rozprzestrzeniania się patogenów po całym organizmie. Infekcją są objęte układy i narządy. Wiąże się to z wystąpieniem szeregu dolegliwości zdrowotnych. W skrajnych przypadkach może dojść nawet do sepsy i zgonu. Zagrzybienie organizmu dotyka głównie osoby z różnymi dysfunkcjami ze strony systemu immunologicznego. Przy obniżonej odporności organizm staje się podatniejszy na działanie patogenów.

Odpowiadają za to różne czynniki, przykładowo leki, niedoboru żywieniowe, wysoko przetworzona żywność, deficyt snu, chroniczny stres, długotrwała hospitalizacja. Zagrzybienie organizmu można poznać po symptomach ogólnoustrojowych w postaci zmęczenia, przewlekłych bólów głowy, gorszego samopoczucia. Symptomami ze strony układu oddechowego są kaszel, duszności, podwyższona temperatura. Pojawiają się także wzdęcia, biegunki, zaparcia, bóle brzucha. Na zagrzybienie organizmu mogą wskazywać alergie, częste infekcje, przewlekłe stany zapalne. Pojawiają się także grzybica skóry, paznokci i miejsc intymnych.

Co robić w przypadku zagrzybienia organizmu?

Zagrzybienie organizmu wymaga leczenia w celu uchronienia się przed nasileniem objawów. Stosuje się różnego typu leki przeciwgrzybicze. Bardzo ważne staje się odbudowanie flory bakteryjnej i wsparcie funkcjonowania jelit. Niezwykle pomocne będą probiotyki i prebiotyki. Organizm potrzebuje również większej podaży witamin i minerałów. Jest wiele suplementów diety, które wspierają walkę z odgrzybieniem organizmu.

Niezwykle pomocny będzie kwas kaprylowy, który wspiera pracę układu pokarmowego i eliminuje grzyby z ustroju. Z naturalnych metod walki wymienia się także suplementację karwakrolem. Działa on przeciwgrzybiczo, przeciwwirusowo i przeciwbakteryjnie. Zaleca się także przyjmowanie berberyny ze względu na jej właściwości przeciwdrobnoustrojowe. Niweluje również dolegliwości ze strony żołądka i jelit. Kluczowe jest także wyeliminowanie cukrów z diety, białka pochodzenia zwierzęcego, serów pleśniowych, drożdży, żywności przetworzonej.

Centrum medyczne Warszawa-Wawer

Zapraszamy na konsultacje lekarskie do naszej placówki zlokalizowanej w sercu warszawskiej Dzielnicy Wawer, przy ul. Patriotów 207. W naszym centrum medycznym można wykonać badania diagnostyczne, w tym badania krwi.

+48 508 904 736