Centrum medyczne – Warszawa

Tele-Porady + e-recepty + e-zwolnienia: Internista | Psychiatra | Seksuolog | Ginekolog | Laryngolog | Dermatolog | Endokrynolog | Diabetolog

Zapraszamy na BADANIE USG - w tym USG STAWÓW, narządu ruchu: nadgarstek | łokieć | bark | kolano | staw skokowy

LOGOPEDA DZIECIĘCY - ZAPRASZAMY

PSYCHOTERAPEUTA - Zapraszamy

Punkt Pobrań: otwarte w każdy WTOREK i ŚRODĘ od 8:00 do 11:00 - Z A P R A S Z A M Y!

Nasz PSYCHIATRA: wysokie kompetencje i empatia względem Pacjenta. Zapytaj o wolny termin.

USG 3D/4D u GINEKOLOGA. Poznaj swoje Maleństwo zanim ono pozna Ciebie.

Odwiedź nas
ul. Patriotów 207 (1 piętro)
04-858 Warszawa
Umów się na wizytę
+48 508 904 736
+48 508 904 836
Zapraszamy w godzinach
Pn, Cz, Pt | 10.00 - 20.00
Wt, Śr | 08:00 - 20:00
Zanim przyjdziesz - ZADZWOŃ
Aparat do USG - USG podczas ciąży - podstawowe badanie prenatalne

Ultrasonografia ginekologiczna – podstawowe badanie prenatalne

USG podczas ciąży, to jedno z najczęstszych badań ginekologicznych. Bywa, że kobiety chcą korzystać z niego niemal podczas każdej wizyty w gabinecie ginekologa. Chcą mieć w ten sposób oko na swoje dziecko i upewnić się, że jest zdrowe i prawidłowo się rozwija.

USG podczas ciąży – jakie badania możesz wykonać

Podczas całego okresu ciąży, prócz wielu innych badań, masz dostęp również do badania USG i to na wiele sposobów. Rozwój medycyny i wykorzystanie najnowszych technologii, pozwoli ci nie tylko zobaczyć na ekranie czarno-białą postać w twoim łonie, ale też ujrzeć płód w 3D, a nawet 4D.
Oto przegląd badań z użycie ultrasonografu, z których możesz skorzystać podczas wizyty u ginekologa:

USG przezpochwowe

To badanie, zwykle wykonuje się na samym początku ciąży, by przede wszystkim ją potwierdzić. Lekarz może również zlecić je, gdy istnieje podejrzenie, że ciąża przebiega w sposób nieprawidłowy. Objawami, które mogą o tym świadczyć jest krwawienie z dróg rodnych lub ból brzucha.

USG 2D – klasyczne

To USG, podczas ciąży, znane jest praktycznie wszystkim kobietom, od czasu zastosowania ultrasonografu w medycynie i użycia go do badań ginekologicznych. Podczas badania, które zwykle trwa do pół godziny, lekarz pokryje twój brzuch żelem i za pomocą specjalnej sondy, rejestrować będzie obraz, którzy ujrzysz na monitorze.
Badanie to, podobnie jak inne jego formy, jest w pełni bezpieczne zarówno dla ciebie, jak i dla płodu. Pomaga ocenić budowę narządów wewnętrznych i wykryć nieprawidłowości.

Doppler – USG kolorowe

To badanie, podczas którego, ginekolog bada przepływ krwi w tętnicach żylnych. Robi to, by z jednej strony wykluczyć zagrożenie pojawienia się nadciśnienia u ciebie, a z drugiej wykryć ewentualne zaburzenia wzrostu płodu.
Badanie USG Doppler z kolorowym obrazowaniem przepływu, szczególnie pomocne może okazać się w trzecim trymestrze ciąży. Wtedy to, badając jakość krążenia krwi między łożyskiem a płodem, ginekolog może stwierdzić, czy nie dochodzi do niedotlenienia płodu.

USG 3D/4D

To najnowsza forma badań USG podczas ciąży i decyduje się na nie, coraz więcej przyszłych mam.
Podczas USG 3D, możesz zobaczyć w formie przestrzennego, nieruchomego obrazu, niemal całe ciało dziecka. Wysoka jakość obrazu, pozwala łatwiej dostrzec ewentualne nieprawidłowości w jego rozwoju. Wersja badania USG 4D, pozwala na oglądanie dziecka w ruchu. Film z nagraniem, otrzymasz na zakończenie wizyty, co z pewnością, stanowić będzie wyjątkową pamiątkę dla całej rodziny.

+48 508 904 736