Centrum medyczne – Warszawa

Tele-Porady + e-recepty + e-zwolnienia: Internista | Psychiatra | Seksuolog | Ginekolog | Laryngolog | Dermatolog | Endokrynolog | Diabetolog

Są wolne terminy do ENDOKRYNOLOGA - Zadzwoń!

LOGOPEDA DZIECIĘCY - ZAPRASZAMY

PSYCHOTERAPEUTA - Zapraszamy

Punkt Pobrań: otwarte co ŚRODĘ od 8:00 do 11:00 - Z A P R A S Z A M Y!

Nasz PSYCHIATRA: wysokie kompetencje i empatia względem Pacjenta. Zapytaj o wolny termin.

USG 3D/4D u GINEKOLOGA. Poznaj swoje Maleństwo zanim ono pozna Ciebie.

Odwiedź nas
ul. Patriotów 207 (1 piętro)
04-858 Warszawa
Umów się na wizytę
+48 508 904 736
+48 508 904 836
Zapraszamy w godzinach
Pn, Wt, Cz, Pt | 10.00 - 20.00
Śr | 08:00 - 20:00
Zanim przyjdziesz - ZADZWOŃ

USG piersi, a karmienie piersią

W niniejszym wpisie postaramy się przybliżyć jak USG piersi ma się do karmienia piersią oraz jak do badania powinna przygotować się matka karmiąca. Wokół karmienia piersią narosło wiele mitów. Dotyczy to w szczególności pożywienia jakie powinna spożywać matka oraz badań, które może lub których nie może wykonywać. Internet nie zawsze jest rzetelnym źródłem informacji na ten temat, warto więc konsultować konkretne przypadki z lekarzem. Chaos informacyjny dotyczy również badań piersi.

Badanie USG piersi

USG piersi to nic innego jak badanie gruczołów sutkowych za pomocą ultrasonografu. Lekarze zalecają wykonanie badania piersi ultrasonografem przynajmniej raz do roku w celach profilaktycznych. Badanie to jest szczególnie użyteczne w przypadku młodych kobiet, których piersi charakteryzują się obfitą i gęstą tkanką gruczołową. Dzięki temu ultrasonograf jest w staniu wychwycić wszelkie zmiany dużo skuteczniej niż RTG.

Przesłanki do wykonania badania

Bezwględnymi przesłankami do wykonania badania USG piersi u kobiet są:

  • bóle piersi, pojawiające się poza okresem miesiączkowania,  
  • stwardnienia, guzki, oraz zmiany skórne na piersiach i pod pachą, które możemy wyczuć poprzez dotyk,
  • wyciek przypominający laktację, u kobiet które nie karmią.

Kiedy zostaną zauważone objawy wskazane powyżej, nie należy ich lekceważyć. Badanie wykonane odpowiednio wcześniej znacznie zwieksza szansę wczesnego wykrycia nowotworu i innych schorzeń piersi. Zanim jednak podejmiemy działania, warto skonsultować się z lekarzem.

USG, a karmienie piersią

W czasie karmienia zmienia się gęstość piersi. Wiele kobiet wyraża wątpliwości dotyczące zasadności badań USG piersi podczas laktacji, ze względu na możliwe trufności z odczytaniem wyników oraz dyskomfort związany z podwyższona wrażliwością piersi w tym okresie. Kiedy jednak zauważymy coś niepokojącego nie powinniśmy zwlekać. Nie ma przeciwskazań do przebrowadzenia badania USG piersi u matki karmiącej. Aby móc łatwiej zinterpretować wynik takiego badania, kobieta powinna opróżnić piersi tzn. nakarmić dziecko lub odciągnąć pokarm.

Badania piersi Wawer

Nasze centrum medyczne oferuje badanie USG piersi wykonywane za pomocą nowoczesnego ultrasonografu Alpinion E-CUBE 12. To sprzęt klasy premium, który pozwala uzyskać obraz wysokiej jakości, co znacznie ułatwia interpretację badań i diganozowanie. Zapewniamy szybkie terminy, profesjonalizm i komfort. Najlepsze USG w dzielnicy Warszawa-Wawer.

+48 508 904 736