Centrum medyczne – Warszawa

Tele-Porady + e-recepty + e-zwolnienia: Internista | Psychiatra | Seksuolog | Ginekolog | Laryngolog | Dermatolog | Endokrynolog | Diabetolog

Zapraszamy na BADANIE USG - w tym USG ginekologiczne, ciąży, piersi, brzucha, tarczycy, tkanek miękkich, oraz USG Doppler kończyn dolnych!

PSYCHOTERAPEUTA - Zapraszamy

Punkt Pobrań: otwarte w każdy WTOREK od 8:00 do 10:00 - Z A P R A S Z A M Y!

Nasz PSYCHIATRA: wysokie kompetencje i empatia względem Pacjenta. Zapytaj o wolny termin.

USG 3D/4D u GINEKOLOGA. Poznaj swoje Maleństwo zanim ono pozna Ciebie.

Odwiedź nas
ul. Patriotów 207 (1 piętro)
04-858 Warszawa
Umów się na wizytę
+48 508 904 736
+48 508 904 836
Zapraszamy w godzinach
Pn, Śr, Cz, Pt | 10.00 - 20.00
Wt | 08:00 - 20:00
Zanim przyjdziesz - ZADZWOŃ

Terapia małżeńska – kiedy warto z niej skorzystać?

Terapia małżeńska jest jednym z najlepszych sposobów na uratowanie związku. Problemy w małżeństwie niejednokrotnie przyczyniają się do rozpadu związku. Na szczęście nie zawsze wszystko jest stracone i w wielu przypadkach psychoterapia małżeńska może zdziałać cuda. Warunkiem jest jednak skorzystanie z usług dobrego psychoterapeuty. Powinna to być osoba doświadczona, która swoją pracę wykonuje z pasją oraz zaangażowaniem. Wtedy szansa na uratowanie małżeństwa będzie spora.

Psychoterapeuta – kiedy warto skorzystać z jego usług?

Terapia małżeńska uratowała niejeden związek. Korzystają z niej pary małżeńskie, które przeżywają kryzys spowodowany problemami komunikacyjnymi, częstymi kłótniami, niezrozumieniem lub trudnościami z wychowaniem potomstwa. Oczywiście istnieją też inne powody, które powodują podjęcie decyzji o rozpoczęciu takiej formy terapii. Podstawowym jednak jej założeniem jest wpłynięcie na partnerów, żeby chcieli wyjść z kryzysu oraz ponownie znaleźli wspólny język. Dobry psycholog może zdziałać cuda. W czasie sesji terapeutycznych specjalista prowadzący je stara się nauczyć małżonków wzajemnej komunikacji, a ponadto zrozumienia uczuć partnera, co jest bardzo istotne. Dzięki temu możliwe jest odbudowane wzajemnego zaufania, którego przez wszelakie powody może brakować.

Skuteczność terapii małżeńskiej

Powodów związanych z rozpoczęciem terapii małżeńskiej może być bardzo dużo. Dla wielu ludzi niektóre z nich mogą wydawać się błahe, lecz często powodują obumieranie relacji w związku. Problemy zakochanych nierzadko wynikają z pogoni za karierą, co powoduje zaniedbanie życia codziennego. Okazuje się, że pełne poświęcenie się pracy, a dodatkowo brak czasu dla ukochanej osoby czy potomstwa przeważnie przekładają się na obumieranie uczucia i pogorszenie relacji. Inną przyczyną kryzysu małżeńskiego mogą być:
– problemy z wychowaniem potomstwa
– zdrady
– częste kłótnie z wszelakich powodów
– różnice zdań w najistotniejszych dziecinach życia
– odmienne potrzeby emocjonalne małżonków

Terapia małżeńska w wielu przypadkach jest skuteczna. Bardzo dużo par potrafi dzięki niej wyjść z kryzysu i odbudować swój związek. Warto jednak pamiętać, że żaden psychoterapeuta nigdy nie da pewnej gwarancji co do skuteczności terapii. Wiele w tym zakresie zależy od powodu kryzysu małżeńskiego, jego etapu, a także chęci małżonków do zażegnania kryzysu. Jednak samo podjęcie terapii jest już sporym krokiem w celu polepszenia wzajemnych relacji. Istnieje spora szansa na to, że dzięki niej małżeństwo przetrwa i znów powróci szczęście do obojga małżonków. Bardzo istotne jest dobranie dobrego psychoterapeuty. Dobry specjalista zdecydowanie zwiększy szanse na pogodzenie się. Okazuje się też, że skuteczna terapia małżeńska jest możliwa tylko wtedy, kiedy partnerzy mają wolę, a ponadto chęć uczestniczenia w niej. Powinien to być priorytet w każdym przypadku.

Terapia Małżeńska Wawer

W naszym centrum medycznym pacjenci mają możliwość skorzystania z pomocy psychologa i psychoterapeuty specjalizującego się w terapii małżeństw. Korzystając z pomocy specjalisty łatwiej poradzić sobie z wieloma problemami. Zapraszamy na konsultacje!

+48 508 904 736