Centrum medyczne – Warszawa

Tele-Porady + e-recepty + e-zwolnienia: Internista | Psychiatra | Seksuolog | Ginekolog | Laryngolog | Dermatolog | Endokrynolog | Diabetolog

Zapraszamy na BADANIE USG - w tym USG STAWÓW, narządu ruchu: nadgarstek | łokieć | bark | kolano | staw skokowy

LOGOPEDA DZIECIĘCY - ZAPRASZAMY

PSYCHOTERAPEUTA - Zapraszamy

Punkt Pobrań: otwarte w każdy WTOREK i ŚRODĘ od 8:00 do 11:00 - Z A P R A S Z A M Y!

Nasz PSYCHIATRA: wysokie kompetencje i empatia względem Pacjenta. Zapytaj o wolny termin.

USG 3D/4D u GINEKOLOGA. Poznaj swoje Maleństwo zanim ono pozna Ciebie.

Odwiedź nas
ul. Patriotów 207 (1 piętro)
04-858 Warszawa
Umów się na wizytę
+48 508 904 736
+48 508 904 836
Zapraszamy w godzinach
Pn, Cz, Pt | 10.00 - 20.00
Wt, Śr | 08:00 - 20:00
Zanim przyjdziesz - ZADZWOŃ
hemoroidy proktolog wawer

Najlepsze sposoby na hemoroidy

Coraz więcej osób i to już nawet w młodym wieku, boryka się ze wstydliwą i uporczywą dolegliwością w postaci hemoroidów. Znajdujące się w odbycie guzki krwawnicze z różnych powodów mogą zostać objęte stanem zapalnym, ulec powiększeniu i przekrwieniu, czemu niestety towarzyszy szereg nieprzyjemnych objawów. Bardzo ważne jest zapobieganie temu zjawisku i niezwłoczne podjęcie leczenia, gdy tylko zaobserwuje się pierwsze niepokojące symptomy choroby hemoroidalnej.

Domowe sposoby na hemoroidy

Przyczyn powstawania hemoroidów jest wiele, podobnie jak sposobów radzenia sobie z nimi. Popularne są nasiadówki kilkuminutowe w ziołowych wywarach z kory dębu, koszyczka rumianku, ziela szałwii, kory kasztanowca. Można też użyć roztworu z nadmanganianu potasu. Przy nasilonych objawach zdecydowane lepiej sprawdzają się kilkunastosekundowe nasiadówki w zimnej wodzie. Pacjentom przyniosą ulgę ciepłe kąpiele z dodatkiem olejków eterycznych – godny polecenia jest przede wszystkim olejek jałowcowy, lawendowy, rozmarynowy, cytrynowy. Można pomóc sobie zimnymi okładami przykładanymi na kilka minut do odbytu czy po prostu wilgotną torebką herbaty lub włożyć tampon nasączony sokiem z ugotowanej cebuli z dodatkiem oliwy. Objawy złagodzi także przemywanie zmienionych chorobowo miejsc wacikiem nasączonym naparem z nagietka, skrzypu, kory dębu, rumianku. Można wspomóc się również środkami dostępnymi w aptece – tabletkami, czopikami i maściami. Najlepiej będzie w ich przypadku zapytać o poradę farmaceutę, który poleci odpowiedni specyfik.

Leczenie hemoroidów farmakologiczne i chirurgiczne

Domowe sposoby na hemoroidy mogą mieć wysoką skuteczność pod warunkiem, że zostaną zastosowane zaraz po wystąpieniu pierwszych dolegliwości w postaci świądu, uczucia wilgoci w okolicy odbytu. Jeśli zostaną zaobserwowane ślady krwi na papierze toaletowym czy bieliźnie, należy zgłosić się niezwłocznie do lekarza. Popularne są tabletki na hemoroidy zawierające przede wszystkim diosminę lub hesperydynę. Stosuje się je w przypadku nasilenia dolegliwości – redukują obrzęk, stan zapalny, świąd, krwawienie i sączenie z odbytu. Usprawniają też krążenie żylne, wzmacniają naczynia krwionośne i przeciwdziałają ich pękaniu. Jeśli hemoroidy zewnętrzne są w zaawansowanym stadium rozwoju, konieczne może być wykonanie zabiegu skleroterapii czy krioterapii lub zastosowanie metody Barrona czy Morinagi. W ostateczności stosuje się leczenie chirurgiczne, czyli wycięcie hemoroidów skalpelem.

Proktolog Wawer

Lekarzem zajmującym się chorobami końcowego odcinka przewodu pokarmowego (jelito grube, odbytnica, kanał odbytu, odbyt) jest proktolog. Warto się do niego zgłosić w przypadku uporczywych wzdęć, gazów, śluzu/krwi w stolcu, dolegliwości bólowych podczas wypróżniania się. Jeśli odczuwa się ból, świąd czy pieczenie w okolicy odbytu, boryka z nawracającą bolesnością jamy brzusznej i hemoroidami, należy udać się do lekarza rodzinnego i poprosić o skierowanie do proktologa. Krwawienie z odbytu nie zawsze może być spowodowane guzami krwawniczymi, ale stanowić objaw nowotworu jelita grubego. Nie należy bagatelizować wyżej wymienionych symptomów, gdyż wskazują one na nieprawidłowe funkcjonowanie organizmu i wymagają interwencji specjalisty. Domowe sposoby nie zawsze są w stanie pomóc – jeśli ich stosowanie nie przynosi pożądanych efektów, niezbędna będzie wizyta u lekarza i wdrożenie odpowiedniego leczenia.

W warszawskiej dzielnicy Wawer nie brakuje doświadczonych proktologów, którzy pomogą uporać się między innymi z problemem żylaków odbytu. W naszym centrum medycznym pracuje znany chirurg i proktolog dr Stanisław Mazur, lekarz specjalista, który pomógł już wielu osobom.

+48 508 904 736