Centrum medyczne – Warszawa

Tele-Porady + e-recepty + e-zwolnienia: Internista | Psychiatra | Seksuolog | Ginekolog | Laryngolog | Dermatolog | Endokrynolog | Diabetolog

Są wolne terminy do ENDOKRYNOLOGA - Zadzwoń!

LOGOPEDA DZIECIĘCY - ZAPRASZAMY

PSYCHOTERAPEUTA - Zapraszamy

Punkt Pobrań: otwarte co ŚRODĘ od 8:00 do 11:00 - Z A P R A S Z A M Y!

Nasz PSYCHIATRA: wysokie kompetencje i empatia względem Pacjenta. Zapytaj o wolny termin.

USG 3D/4D u GINEKOLOGA. Poznaj swoje Maleństwo zanim ono pozna Ciebie.

Odwiedź nas
ul. Patriotów 207 (1 piętro)
04-858 Warszawa
Umów się na wizytę
+48 508 904 736
+48 508 904 836
Zapraszamy w godzinach
Pn, Wt, Cz, Pt | 10.00 - 20.00
Śr | 08:00 - 20:00
Zanim przyjdziesz - ZADZWOŃ
Lekarka pobiera krew - kiedy zrobić badanie krwi

W jakich przypadkach powinieneś zrobić badanie krwi

Badanie krwi, czyli tak zwana morfologia, to jedno z podstawowych narzędzi diagnostycznych w medycynie. Najczęściej wykonywane jest na zlecenie lekarza, w przypadku podejrzenia choroby lub w trakcie leczenia, a także w ramach kontroli.
Ponieważ jednak, dostarcza ono wielu informacji na temat stanu zdrowia, warto również przeprowadzać je profilaktycznie. Dodatkowo, są sytuacje, w których nie tylko można, ale wręcz jest to wskazane.

Dowiedz się, kiedy zrobić badanie krwi.

Kiedy nie znasz swojej grupy krwi.

Kiedy nie jesteś pewny, jaką grupę krwi posiadasz, ponieważ nie masz dokumentu, który ten fakt potwierdza, możesz zrobić badanie pod tym kątem. Nie wymaga ono skierowania od lekarza i można je wykonać w każdym laboratorium medycznym.
Wynik takiego laboratoryjnego badania, potwierdzony pieczątką pracowni, która je wykonała, stanowi jeden z dokumentów potwierdzających grupę krwi.

Kiedy podejrzewasz u siebie alergię.

Testy alergiczne z krwi są jednym ze sposobów ustalenia przyczyn alergii i można je wykonać u osób w każdym wieku. Polegają na oznaczeniu przeciwciał IgE dla głównych alergenów pyłkowych, roztoczowych, zwierzęcych i pleśniowych.
Ich główną zaletą, w porównaniu do testów skórnych, jest brak bezpośredniego kontaktu pacjenta z alergenem. Dzięki temu, całkowicie wyeliminowane zostaje ryzyko wystąpienia wstrząsu anafilaktycznego.
Są one również dobrym rozwiązaniem dla osób, które muszą stale przyjmować leki przeciwhistaminowe, bowiem testy alergiczne przeprowadzone na podstawie badania krwi, nie wymagają ich odstawienia.

Kiedy tracisz na wadze.

Podobnie jak w przypadku chronicznego zmęczenia, warto zrobić badanie krwi, kiedy pomimo iż dopisuje ci apetyt, a ty nie jesteś na diecie odchudzającej, twoja waga spada.
Takie objawy, mogą świadczyć o poważnych schorzeniach, dlatego warto skontrolować swój stan zdrowia. Badanie krwi będzie pierwszym krokiem w tym kierunku.czy m

Kiedy chcesz poznać swój status serologiczny.

Czyli inaczej mówiąc, kiedy uważasz, że powinieneś przebadać się na obecność wirusa HIV. Przyjmuje się, że każdy powinien zrobić taki test przynajmniej raz w życiu. Szczególnie dotyczy to osób, które mogły zostać narażone na ryzyko zakażenia. Jeśli więc np. miałeś robiony tatuaż lub piercing, przyjmowałeś dożylnie narkotyki, uprawiałeś seks bez prezerwatywy lub przebyłeś chorobę przenoszoną drogą płciową, powinieneś zrobić badanie krwi pod kątem obecności przeciwciał anty-HIV. Wykonanie takiego testu, to jedyny sposób sprawdzenia, czy nie jest się zakażonym.

Jak wiadomo, profilaktyka jest niezwykle istotna, a o zdrowie warto dbać w każdym wieku. Teraz będziesz już wiedzieć, kiedy zrobić badanie krwi, aby czegoś nie przegapić.

+48 508 904 736