Centrum medyczne – Warszawa

Tele-Porady + e-recepty + e-zwolnienia: Internista | Psychiatra | Seksuolog | Ginekolog | Laryngolog | Dermatolog | Endokrynolog | Diabetolog

Zapraszamy na BADANIE USG - w tym USG STAWÓW, narządu ruchu: nadgarstek | łokieć | bark | kolano | staw skokowy

LOGOPEDA DZIECIĘCY - ZAPRASZAMY

PSYCHOTERAPEUTA - Zapraszamy

Punkt Pobrań: otwarte w każdy WTOREK i ŚRODĘ od 8:00 do 11:00 - Z A P R A S Z A M Y!

Nasz PSYCHIATRA: wysokie kompetencje i empatia względem Pacjenta. Zapytaj o wolny termin.

USG 3D/4D u GINEKOLOGA. Poznaj swoje Maleństwo zanim ono pozna Ciebie.

Odwiedź nas
ul. Patriotów 207 (1 piętro)
04-858 Warszawa
Umów się na wizytę
+48 508 904 736
+48 508 904 836
Zapraszamy w godzinach
Pn, Cz, Pt | 10.00 - 20.00
Wt, Śr | 08:00 - 20:00
Zanim przyjdziesz - ZADZWOŃ
testy covid-19 koronawirus dzieci

Jak leczyć covid-19 u dzieci?

Na świecie wciąż szaleje epidemia covid-19. Nadal nie znaleziono skutecznej metody, dzięki której udałoby się zatrzymać rozwój epidemii. I chociaż jeszcze do niedawna mówiło się, że dzieci nie chorują na covid, prawda jest zgoła inna. Sporo dzieci przychodzi tę chorobę bezobjawowo lub skąpoobjawowo, natomiast pewien odsetek może mieć ciężki przebieg choroby, który wymaga nawet hospitalizacji. Warto wiedzieć, jak postępować w przypadku, gdy u swojego dziecka zauważa się objawy świadczące o możliwości zarażenia tą groźną chorobą.

Rekomendacje dotyczące leczenia covid-19 u dzieci

Jak postępować, gdy dziecko ma niewielkie objawy świadczące o przeziębieniu, które mogą być również objawami covid? W tym przypadku dziecko może być leczone w domu. Oczywiście należy skonsultować się wcześniej z lekarzem, opisując dokładnie wszystkie objawy dostrzeżone u dziecka. Z reguły medyk zaleca, aby kilkukrotnie w ciągu dnia mierzyć dziecku temperaturę, nawadniać, a gdy pojawi się gorączka, podać lek przeciwgorączkowy. Jeżeli katar, ból gardła czy kaszel są skąpe, dziecko z powodzeniem może dochodzić do siebie w domu. Badania i obserwacje wskazują, że ponad 80% dzieci właśnie w ten sposób przechodzi zakażenie koronawirusem.

Zaostrzenie objawów Covid-19 u dziecka

Niestety pewien odsetek dzieci może być narażony na znacznie cięższy przebieg choroby. To właśnie wtedy wysoka gorączka utrzymuje się przez kilka dni, dziecko może mieć poważny katar i kaszel, a nawet problemy z oddychaniem. Jest osłabione. Warto pamiętać również o tym, że możliwe jest zakażenie którymś z nowych szczepów wirusa, co może objawiać się na przykład bólem brzucha i biegunką. Wtedy wzrasta zagrożenie odwodnieniem organizmu, co również jest bardzo niebezpieczne dla maluszka. Co zrobić w tej sytuacji? Potrzebny będzie dobry lekarz dla dziecka, który przeprowadzi nie tylko teleporadę, ale również zobaczy dziecko, osłucha je, aby ocenić, jaki jest stan.

Hospitalizacja czy leczenie domowe?

Tak jak wspominano wcześniej, w lekkich przypadkach najbardziej uzasadnione jest leczenie domowe. To dla dziecka mniejszy stres, ponieważ nie zmienia otoczenia. Trzeba tylko pamiętać o tym, aby podczas kuracji malucha w domu kilkukrotnie kontaktować się z lekarzem, by referować mu, jaki jest stan dziecka. W przypadku ostrych objawów potrzebna będzie jednak hospitalizacja. To nie ulega wątpliwościom. Dziecko może być leczone między innymi poprzez podawanie mu osocza ozdrowieńców, czego dokonuje się tylko i wyłącznie w szpitalu. Dzieci w bardzo ciężkim stanie, na przykład te, które mają choroby współtowarzyszące, powinny znaleźć się na oddziałach intensywnej terapii. Może być konieczność podania tlenu. Grupę ryzyka, która może znacznie gorzej przechorować covid-19 stanowią między innymi dzieci z wadami wrodzonymi serca, chorobami metabolicznymi oraz innymi współwystępującymi. Większą czujność należy zachować również w przypadku, gdy zachorowanie na koronawirusa dotyczy dzieci najmłodszych, poniżej drugiego roku życia, w tym niemowląt.

Testy na Covid-19 Wawer

W naszym centrum medycznym jest możliwość wykonania testów antygenowych na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 oraz testów na obecność przeciwciał anty SARS-CoV-2. Punkt pobrań jest czynny we wtorki i środy 08:00-11:00.

Lekarze dla dzieci

Lekarze z Radości to placówka, w której pomoc medyczną mogą uzyskać również dzieci. W naszej ofercie znajdują się Logopedia, laryngologia, dermatologia, okulistyka i wiele innych specjalności. Zadzwoń by dowiedzieć się więcej.

+48 508 904 736