Centrum medyczne – Warszawa

Tele-Porady + e-recepty + e-zwolnienia: Internista | Psychiatra | Seksuolog | Ginekolog | Laryngolog | Dermatolog | Endokrynolog | Diabetolog

Zapraszamy na BADANIE USG - w tym USG STAWÓW, narządu ruchu: nadgarstek | łokieć | bark | kolano | staw skokowy

LOGOPEDA DZIECIĘCY - ZAPRASZAMY

PSYCHOTERAPEUTA - Zapraszamy

Punkt Pobrań: otwarte w każdy WTOREK i ŚRODĘ od 8:00 do 11:00 - Z A P R A S Z A M Y!

Nasz PSYCHIATRA: wysokie kompetencje i empatia względem Pacjenta. Zapytaj o wolny termin.

USG 3D/4D u GINEKOLOGA. Poznaj swoje Maleństwo zanim ono pozna Ciebie.

Odwiedź nas
ul. Patriotów 207 (1 piętro)
04-858 Warszawa
Umów się na wizytę
+48 508 904 736
+48 508 904 836
Zapraszamy w godzinach
Pn, Cz, Pt | 10.00 - 20.00
Wt, Śr | 08:00 - 20:00
Zanim przyjdziesz - ZADZWOŃ
Mama z małą córką u lekarza - Ginekolog dla dzieci - kiedy iść po raz pierwszy

Ginekolog – w jakim wieku trzeba iść po raz pierwszy

Ginekolog dla dzieci to też ginekolog dla dorosłych kobiet, jednak nie odwrotnie. Jeśli zatem zamierzasz umówić się na wizytę z mały dzieckiem lub dorastającą nastolatką, znajdź ginekologa dziecięcego. Ma on odpowiednie przygotowanie i podejście do małych pacjentów. Zwykle są to kobiety, co już na starcie nie tworzy bariery wstydu i skrępowania, zarówno u mamy jak i u córki. Kiedy najwcześniej można, albo powinno się zgłosić z dzieckiem do ginekologa?

Ginekolog dla dzieci – kiedy należy umówić się na wizytę z małym dzieckiem?

Jeśli w okolicach narządów płciowych i krocza nie ma żadnych zmian, które wskazywałyby na infekcję, czy chorobę lub nie ma nieprawidłowości w budowie narządów płciowych, wykonywanie badań ginekologicznych u małych dzieci nie jest konieczne. Co innego, gdy zauważysz niepokojące dolegliwości i objawy świadczące o tym, że może dziać się coś złego. Wówczas konieczna jest wizyta u ginekologa dziecięcego.
Często spotykaną nieprawidłowością jest sklejenie warg sromowych oraz wysięki. Poza tym, wszelkie zaczerwienienia, przebarwienia, czy guzki powinny zwrócić twoją uwagę i zostać przebadane przez lekarza.

Dlaczego nie warto się bać wizyty u ginekologa?

Największy stres towarzyszy zwykle mamie, która ma udać się na wizytę do lekarza z córką. Niepotrzebnie, ponieważ badanie ginekologiczne małych dziewczynek różni się od tych, którym poddawane są nastolatki i dorosłe kobiety. Zwykle rozpoczyna się od dokładnego obejrzenia piersi, okolic krocza i podbrzusza. Następnie lekarz wykonuje badanie USG i sprawdza, czy nie ma żadnych nieprawidłowości w budowie narządów płciowych i zmian chorobowych. Jeśli okaże się, że coś niepokojącego pojawiło się w trakcie badania, wykonywane jest badanie per rectum.

Dorastające dziewczynki – kiedy powinny udać się do ginekologa?

Jeśli nie ma zauważalnych dolegliwości i wygląda na to, że dziecko rozwija się prawidłowo, do pierwszej wizyty u ginekologa warto zachęcić córkę po 17. urodzinach. Lekarz sprawdzi wówczas, czy jej narządy rodne i piersi, rozwijają się prawidłowo.
Gdyby jednak miesiączka pojawiła się przed 12. rokiem życia, albo nie było jej po skończeniu 16 lat, również należy skonsultować to z ginekologiem i sprawdzić, jakie mogą być tego przyczyny.

Warto znać podstawowe objawy świadczące o nieprawidłowościach i zmianach chorobowych w organizmie kilku, czy kilkunastoletniej dziewczynki. Wcześnie zauważone i zbadane przez ginekologa dziecięcego, pomogą w szybkim powrocie do zdrowia i uniknięciu niepotrzebnych, czasem groźnych komplikacji.

+48 508 904 736