Centrum medyczne – Warszawa

Tele-Porady + e-recepty + e-zwolnienia: Internista | Psychiatra | Seksuolog | Ginekolog | Laryngolog | Dermatolog | Endokrynolog | Diabetolog

Zapraszamy na BADANIE USG - w tym USG STAWÓW, narządu ruchu: nadgarstek | łokieć | bark | kolano | staw skokowy

LOGOPEDA DZIECIĘCY - ZAPRASZAMY

PSYCHOTERAPEUTA - Zapraszamy

Punkt Pobrań: otwarte w każdy WTOREK i ŚRODĘ od 8:00 do 11:00 - Z A P R A S Z A M Y!

Nasz PSYCHIATRA: wysokie kompetencje i empatia względem Pacjenta. Zapytaj o wolny termin.

USG 3D/4D u GINEKOLOGA. Poznaj swoje Maleństwo zanim ono pozna Ciebie.

Odwiedź nas
ul. Patriotów 207 (1 piętro)
04-858 Warszawa
Umów się na wizytę
+48 508 904 736
+48 508 904 836
Zapraszamy w godzinach
Pn, Cz, Pt | 10.00 - 20.00
Wt, Śr | 08:00 - 20:00
Zanim przyjdziesz - ZADZWOŃ
Kobieta nad basenem - Odchudzanie w wakacje - jak zjeść ciastko i mieć ciastko

Dieta wakacyjna – skorzystaj z warzyw i owoców

Lody, gofry z owocami i bitą śmietaną, wata cukrowa, czekoladki, słodkie napoje, ciasta i ciasteczka na spotkaniach towarzyskich, to tylko niektóre pokusy, czyhające na nas w okresie letnim. Czy zatem, chcąc zachować obecną sylwetkę, a nawet nieco schudnąć, musisz z tego wszystkiego zrezygnować? Czy to nie ponad twoje siły?
Pobudzony obrazami smakołyków umysł, z pewnością podpowiada ci, że odchudzanie w wakacje, to nie najlepszy pomysł. Czy ma rację? Może istnieje sposób, by „zjeść ciastko i mieć ciastko”?

Odchudzanie w wakacje – czy w ogóle możliwe?

Jeśli co roku planujesz odchudzanie w wakacje i za każdym razem ponosisz porażkę, być może i tym razem sobie odpuściłeś. Mimo to, bardzo możliwe, że po przeczytaniu poniższych wskazówek, zmiana nawyków żywieniowych, przestanie kojarzyć ci się z rezygnacją ze wszystkiego, co tak lubisz jeść. Bardzo wiele, zależy bowiem od podejścia i umiaru.

Postaw na sezonowość w kuchni

Wakacje to doskonały czas, by urozmaicić swoją dotychczasową dietę. Zanim udasz się na zakupy, dowiedz się, jakie warzywa i owoce, królują w danym miesiącu. Zwróć uwagę szczególnie na te, których do tej pory nie jadłeś. Pamiętaj przy tym, by skupić się na różnorodności, a nie na ilości. Nikt nie broni ci kupować warzyw i owoców po jednej sztuce. Dzięki temu, w twojej kuchni zrobi się kolorowo, pachnąco, smacznie i bardzo zdrowo. Warzywa i owoce w formie sałatek, przekąsek, dodatków i soków, to idealny sposób, na zapewnienie organizmowi, niezbędnych składników odżywczych, witamin i minerałów.

Jedz to, co lubisz

Wydaje się to sprzeczne z jakąkolwiek dietą, a jednak to możliwe. To sposób by zjeść ciastko i mieć ciastko. W praktyce, oznacza to, że możesz jeść swoje ulubione potrawy i jednocześnie nie przytyć, a nawet zrzucić zbędne kilogramy. Każdy z nas, ma swoje ulubione przysmaki. Możesz je zachować, ale musisz przestrzegać jednej ważnej zasady: możesz zjeść lub wypić tylko trochę, wręcz parę kęsów, czy łyków. To osłabi pokusę sięgania po naprawdę niezdrowe i tuczące jedzenie.
Uważaj tylko, by jeden kęs, nie doprowadził cię do następnych. Jeśli tak się stanie, na jakiś czas twój ulubiony przysmak, będzie musiał zniknąć z domowej kuchni.

Wcześniej wstawaj od stołu

Odchudzanie w wakacje, wcale nie musi być uciążliwe. Czasem wystarczy odrobina wiedzy na temat działania własnego organizmu. W tym przypadku, chodzi o mózg, który czasem działa z opóźnionym zapłonem. Kiedy jesz, informacja o spożyciu wystarczającej ilości pokarmu, dociera do mózgu z kilkuminutowym opóźnieniem. Stąd uczucie przejedzenia i ciężkości, po opróżnieniu wszystkiego, co było na talerzu. By tego uniknąć, a co za tym idzie, nie jeść więcej, niż potrzebujesz, po pierwszym zaspokojeniu głodu, zrób sobie 10-minutową przerwę. Wstań, napij się wody, porozmawiaj z kimś, przejdź się. Gdy uznasz, że wciąż jesteś głodny, wróć i dojedz nieco. Potem ponów przerwę.

To tylko niektóre pomysły, jak bezboleśnie zmienić swoje nawyki żywieniowe. Może tym razem się uda i z urlopu wrócisz nie tylko bardziej wypoczęty, ale też z nowymi pomysłami na zdrowe dania, które zaczną gościć na twoim stole.

+48 508 904 736