Centrum medyczne – Warszawa

Tele-Porady + e-recepty + e-zwolnienia: Internista | Psychiatra | Seksuolog | Ginekolog | Laryngolog | Dermatolog | Endokrynolog | Diabetolog

Są wolne terminy do ENDOKRYNOLOGA - Zadzwoń!

LOGOPEDA DZIECIĘCY - ZAPRASZAMY

PSYCHOTERAPEUTA - Zapraszamy

Punkt Pobrań: otwarte co ŚRODĘ od 8:00 do 11:00 - Z A P R A S Z A M Y!

Nasz PSYCHIATRA: wysokie kompetencje i empatia względem Pacjenta. Zapytaj o wolny termin.

USG 3D/4D u GINEKOLOGA. Poznaj swoje Maleństwo zanim ono pozna Ciebie.

Odwiedź nas
ul. Patriotów 207 (1 piętro)
04-858 Warszawa
Umów się na wizytę
+48 508 904 736
+48 508 904 836
Zapraszamy w godzinach
Pn, Wt, Cz, Pt | 10.00 - 20.00
Śr | 08:00 - 20:00
Zanim przyjdziesz - ZADZWOŃ
Dzieci w drodze do szkoły. Badania dzieci przed pójściem do szkoły.

Zbadaj swoje dziecko przed rozpoczęciem roku szkolnego

Wakacje powoli dobiegają końca i czas, byś pomyślał o przebadaniu swojego dziecka, przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Niezależnie, czy niedawno wróciło ono z kolonii, obozu, czy wycieczki, to w obecnym czasie, jako rodzic, powinieneś zadbać szczególnie o jego bezpieczeństwo. Badania dzieci przed pójściem do szkoły są tym bardziej ważne, jeśli przekraczają jej próg po raz pierwszy. W tym przypadku, badań powinno być nieco więcej. Oto niektóre z nich.

Badania dzieci przed pójściem do szkoły – co powinny obejmować?

W trakcie zajęć szkolnych, czy to w sali lekcyjnej, czy gimnastycznej, twoje dziecko powinno bez problemu słyszeć, mówić i widzieć. Poza tym, ze względu na to, że wciąż musi ono nosić do szkoły przeciążony tornister, warto też sprawdzić kręgosłup.

Badanie słuchu u dziecka

Zanim udasz się do audiologa, możesz zwrócić uwagę na zachowania swojego dziecka. Możliwe, że do tej pory, nie zauważyłeś niczego niepokojącego, ale znając podstawowe objawy problemów ze słuchem, nie powinno to być trudne. Przy najbliższej okazji, sprawdź, czy twoje dziecko:

  • dobrze słyszy i rozumie, gdy do niego mówisz,
  • oglądając program w telewizji, nadmiernie podkręca dźwięk,
  • słucha zbyt głośno muzyki,
  • przekłada telefon z ucha do ucha, gdy ktoś do niego dzwoni,
  • nie zauważa, że mówi do niego ktoś, kto jest poza zasięgiem jego wzroku.

To sygnały, że warto poddać je badaniom, niezależnie od powodu, jakim jest rozpoczęcie roku szkolnego.
Gdybyś jednak żadnego z tych objawów nie zauważył, mimo wszystko umów się na konsultację do lekarza, by upewnić się, że wszystko jest w porządku.

Wzrok

Tu podobnie, nie każdą wadę wzroku da się zauważyć bez specjalistycznych przyrządów, jakimi dysponuje okulista. Powie ci on, czy twoje dziecko dobrze widzi, a jeśli okaże się, że jest inaczej, zastosuje on odpowiednie metody leczenia. Czasem wystarczą codzienne ćwiczenia w domu, ale bywa też, że konieczne będą okulary.

Wady wymowy

Wcześnie wykryte wady wymowy, pozwolą logopedzie w porę dobrać odpowiedni zestaw ćwiczeń, które będziesz mógł wykonywać ze swoją pociechą w domu. W trakcie wizyty, sprawdzi też zgryz i w razie konieczności, zleci wizytę u ortodonty. Wszystko po to, by pomóc twojemu dziecku, bezstresowo przeżyć pierwsze dni w szkole. Im lepiej będzie się umiało wysławiać, tym szybciej nawiąże relacje z rówieśnikami i bez problemów, będzie się mogło dzielić zdobytą wiedzą podczas lekcji.

Postawa

Niestety, ale im starsze będzie twoje dziecko, tym więcej podręczników będzie musiało każdego dnia dźwigać na swoich plecach. By ewentualne wady postawy nie uległy pogłębieniu, skontaktuj się z ortopedą. Dzięki przeprowadzonym badaniom, będzie mógł stwierdzić, czy takowe istnieją i w razie potrzeby rozpocząć odpowiednią terapię.

+48 508 904 736